Odpovědné zálibyOdpovědný životTémataZdravý životní styl

10 nejromantičtějších míst na světě

Doufám, že si dneska dáte aspoň jednu pusu, a nemusí to být pod rozkvetlou třešní. Hlavní je, abyste byli spolu a bylo vám fajn. No, a pokud plánujete za pár měsíců třeba líbánky, můžete se inspirovat pohledem na deset nejromantičtějších míst na světě. 

Aby bylo jasno, krásných a romantických míst je samozřejmě tisíckrát víc. A pěkná řádka jich je i u nás. Třeba Český ráj, Šumava, zámek Lednice nebo Kutná Hora. Těch je, stačí jen ukázat prstem na mapě. Následující tipy proto berte jen jako inspiraci, pokud třeba plánujete svatební cestu. Možná by se vám tam líbilo. Mně tedy určitě ano.

 

Korsika

Tenhle ohromující středomořský ostrov patří Francii a je tak krásný, že se vám z něj nebude chtít ani odjet. Najdete tu hory, moře, říčky, řeky a potůčky, nížiny a spoustu romantiky. Pokud pojedete právě sem, zajděte do rodného domu Napoleona, je z něj úchvatný výhled. Zamilovaní se tu můžou procházet půvabnými zákoutími, plout lodí z obce Porto, dívat se na příkré stěny a zátoky s kamennými útesy. A určitě si nenechte ujít návštěvu malé vesničky Calvi, kde si dopřejte romantickou večeři. Korsika je ideální pro milovníky klidu – žádné megahotely tady nenajdete.

gorodok-bonifacio-na-ostrove-korsika

Havajské ostrovy

Kauai je prý ideální místo pro zamilované. To tvrdí jedna moje kamarádka, která se tam vdávala. Je to nejstarší havajský ostrov a podle mnohých lidí nejkrásnější místo na světě. Nabízí spoustu nádher, například 16kilometrový kaňon nebo horu, kde pořád prší. Ovšem najdete tu samozřejmě i místa, kde není deštivo, například Anahola na severovýchodě. Zejména sportovní nadšenci si tu přijdou na své, surfování patří k nejpopulárnějším zdejším aktivitám. Oblíbené je taky potápění mezi rybami a potopenými surfy. Super dovolená pro mladý aktivní pár.

 05 havaj

Bora Bora

Tenhle ostrov je trošku z ruky, najdete ho totiž v souostroví Francouzské Polynésie. Leží uprostřed Pacifiku, moc velký není, ale o to víc je vyhledávaným turistickým centrem. Můžete se zde věnovat vodním sportům, potápět se, sledovat podmořský svět, dívat se na tyrkysovou hladinu moře, svěží hory a úchvatné západy slunce. Nedotčené pláže a intimita, to je velké plus, které oceníte, zvláště když sem pojedete se svým partnerem. A ještě jedno pozitivum ostro má – je tak trochu velké spa se spoustou welnness procedur. Což taky není na škodu.

shutterstock_196004444

Bruggy, Belgie

Pohádkové městečko je hlavním městem provincie Západní Flandry a možná nejkrásnějším městem Belgie. Je to v Evropě, takže sem nepoletíte desítky hodin a ještě vás to vyjde levněji. Město má nádhernou atmosféru díky středověké architektuře, malebným domkům a dlážděným uličkám. To všechno vytváří romantickou atmosféru. Doporučuji projížďku kočárem do Beguinage, kláštera s mosty a rybníky s labutěmi. Historické centrum města bylo zapsané v roce 2000 do seznamu kulturního dědictví UNESCO a v roce 2002 se Bruggy staly evropským Hlavním městem kultury. Máte-li rádi historii, určitě jeďte sem. Navíc tu neuvidíte žádné billboardy a výškové budovy.

shutterstock_65152048

Paříž

Možná trapné doporučení, zejména pro ty, kteří tam už byli několikrát. Já například tam ale ještě nebyla, chystám se tam už asi deset let a pořád to nevychází. Přitom mi o Paříži každý vypráví, jak moc je nádherná a že je jako vyšitá pro milovníky dobrého jídla, vína a romantiky. Večeře při svíčkách u Eiffelovky, procházka po Champs Elysées, piknik v trávě – fantazii se meze nekladou. Paříž je okouzlující po celá staletí a romantikou doslova pulsuje. Nebo snad ne?

shutterstock_77676271

Benátky

Tahle perla středověké Evropy leží v překrásné laguně a rozkládá se na 118 ostrůvcích a k neodmyslitelným symbolům patří gondoly, které vás převezou po zdejších kanálech, kam jen budete chtít. Určitě se projděte po náměstí Piazza San Marco s nádherným chrámem a Dóžecím palácem nebo se vydejte na plavbu po Canalu Grande, díky níž poznáte ty nejvýznamnější památky města. Nádherné gotické, barokní i renesanční paláce, benátské restaurace a kavárničky, nebo se můžete ztratit ve starověkých cihlových uličkách. Benátky je prostě město, které vám učaruje.

shutterstock_155444636

Maledivy

Najdete je uprostřed Indického oceánu a jsou dalším rajským místem nejen pro zamilované. Tyhle malé korálové ostrůvky ční pár metrů nad mořskou hladinou a jejich břehy omývá průzračná voda. Azurově modré nebe, úžasné pláže s bílým pískem a kokosovými palmami je snem každého, kdo touží po romantice a exotice. Kromě toho jsou Maledivy skvělým cílem pro potápěče i šnorchlisty či milovníky podmořského života. Klidně tu můžete spatřit rejnoka, želvy nebo chobotnice, a trochu dál od břehu i menší druhy žraloků.

shutterstock_73545433

Santorini, Řecko

Je to jeden z nejjižnějších ostrovů souostroví Kyklad v Egejském moři. Santorini má bohatou vulkánovou historii, kterou vidíte na každém kroku. Dovolená nabízí spoustu nejrůznějších aktivit, jen si vybrat. Vyhledávaným místem a raritou je zdejší kráter. Určitě taky navštivte hlavní město ostrova Fira a starobylé ruiny Théry. Nejkrásnější je to prý večer, když zapadá slunce. A výlet k sopce Nea Kameni si taky nenechte ujít – výstup na stále aktivní sopku je zážitek.

shutterstock_57161524

Kilimandžáro

Toužíte po dobrodružství? Vydejte se do Afriky a vylezte na tuhle nejvyšší africkou horu, ležící v Tanzanii blízko hranic s Keňou. Měří sice 5895 metrů, ale údajně na ni vyleze skoro každý zdatnější lezec (no, tím si nejsem tak jistá, ale do výšky 1300 metrů byste to zvládnout mohli). Až se zastavíte, podívejte se dolů a v úžasu pozorujte sloní stáda na obzoru. Prý nezapomenutelný zážitek, kvůli kterému se vyplatí si na romanticko-dobrodružné líbánky našetřit.

shutterstock_263868593

Nový Zéland

Jedna z nejkrásnějších zemí s nejčistší přírodou. Jestli chcete být se svým protějškem sami, pak nic dalšího nehledejte a zamiřte sem. Najdete tu klid, samotu, krásnou divokou přírodu, aktivní sopky, nádherné lesy, ledovce, jezera a řeky i pláže se zlatým, bílým i černým pískem. A ještě něco. Žije tu nelétavý pták kiwi (toho ale ve volné přírodě asi nepotkáte), horský papoušek kea nebo opeřenec tui.

shutterstock_224247973

 

 

 

 

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Seriál Dítě a smartphone - 4. díl

Následující článek

3 jednoduché recepty na výrobu domácí zubní pasty

Ivana Ašenbrenerová

Ivana Ašenbrenerová

Pracovala v Mladém světě, v časopise Maminka či Marianne.cz. Je autorkou knihy Co dělat, když dítě, spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a Velké knihy o mateřství. Zajímá se o zdravý životní styl, alternativní medicínu, psychologii a vše, co je mezi nebem a zemí. Jako typický Blíženec ráda mluví, směje se a bez humoru si neumí představit život. Nejraději relaxuje při čtení, hudbě, vaření, na kole nebo s kamarádkami. Má tři syny, díky kterým každý den zjišťuje, že mateřství je úžasné dobrodružství, které nikdy nekončí.