DiverzitaTémataŽivotní prostředí

Australská malířka dává kamenům tvář: maluje na ně barevné mandaly

Kamkoli jedu, musím si odtamtud přivézt na památku nějaký kamínek. Znamená to pro mě možnost vrátit se tam, kde mi bylo hezky. Když jsem nedávno viděla obrázky kamenů, na které maluje jedna úžasná australská umělkyně barevné mandaly, úplně jsem se do nich zbláznila. Tak krásné jsou!

Elspeth McLean, talentovaná malířka pocházející z Austrálie, vytváří od roku 2006 z nejrůznějších kamenů nádherné mandaly. Moc dobře totiž ví, že barvy jsou fantastickým lékem na duši. Tečkované mandaly vytváří pomocí výrazných akrylových barev na kulaté nebo oválné kameny.

Elsp 9

Malování je pro ni způsob, jak najít v životě štěstí, a barvy jsou způsobem, jak oslavit duši.

„Chci malovat krásné a barevné věci, protože si myslím, že už bylo dost tmy,“ říká. Inspiraci nachází v životě kolem, mytologii a tradičním umění, které její výtvory ovlivňuje.

Věří, že barvy a kameny jsou ideálním nástrojem k dosažení harmonie. Při malování používá výhradně štětec a akrylové barvy.

Její jednoduchá, ale rafinovaná technika má už tisíce obdivovatelů a její mandaly jsou neustále beznadějně vyprodané. Více na: http://www.elspethmclean.com/


caf42fc26274eb14c39ff48b28de2fde

il_570xN.501791451_o0ke

2H5Sf3h

 

8658390583_08b5145ef5_b

 


Elsp 15

mandala kameny

 

il_fullxfull.721235020_fn2z

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Oleje a tuky: jaké se hodí na smažení, pečení a do salátů?

Následující článek

21 potravin, které lze mrazit a hlavně jak

Ivana Ašenbrenerová

Ivana Ašenbrenerová

Pracovala v Mladém světě, v časopise Maminka či Marianne.cz. Je autorkou knihy Co dělat, když dítě, spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a Velké knihy o mateřství. Zajímá se o zdravý životní styl, alternativní medicínu, psychologii a vše, co je mezi nebem a zemí. Jako typický Blíženec ráda mluví, směje se a bez humoru si neumí představit život. Nejraději relaxuje při čtení, hudbě, vaření, na kole nebo s kamarádkami. Má tři syny, díky kterým každý den zjišťuje, že mateřství je úžasné dobrodružství, které nikdy nekončí.