CharitaCSRKomunityNeziskový světOdpovědní lídřiOdpovědný životTémataZahraniční inspirace

Celé hračkářství koupila filantropka z New Yorku. Děti bez domova budou mít Vánoce

Newyorský Manhattan zaznamenal nezvyklý projev dobročinnosti. Mladá žena vykoupila celé hračkářství a všechny hračky obratem věnovala na charitu. Obchod zbankrotoval a ona chtěla, aby se alespoň hračky dostaly do správných rukou. Američanka zařídila Vánoce pro desítky dětí bez domova.

Ředitelka investorské společnosti New York Venture Partners Carol Suchman se rozhodla koupit neobvyklou věc – celý obchod s hračkami. Nejedná se o žádnou rozmařilost. Všechny hračky do jediné darovala na dobročinné účely, a to dětem bez domova. Po tom, co se dozvěděla, že newyorské hračkářství Hudson Party Store musí zavřít, rozhodla se obchod sama koupit a ujistit se tak, že všechny hračky půjdou na dobrou věc.

ČTĚTE: KADEŘNÍK Z IOWY STŘÍHÁ DĚTI ZDARMA, POKUD MU U TOHO NAHLAS ČTOU

Carol Suchman vykoupila hračkářství a hračky rozdala dětem z azylových center. Foto: Carol Suchman

Carol Suchman vykoupila hračkářství a hračky rozdala dětem z azylových center. Foto: Carol Suchman

„Když jsem viděla všechny ty hračky sedět v obchodě, napadlo mě, že by bylo skvělé dostat je k dětem bez domova, které jich mají tak málo,“ svěřila se listu The Huffington Post. Ten na její skutek reagoval slovy: „Je to naše hrdinka!“

Nejedná se o první dobročinný čin laskavé Američanky. V posledních pěti letech kupovala dětem čekajícím na pěstounskou péči narozeninové dárky. Mnoho z nich pořizovala právě v hračkářství Hudson Party Store.

Když zjistila, že obchod zavírají a viděla, že je stále plný hraček, které mohou udělat spoustu radosti, zavolala majiteli obchodu a začala vyjednávat cenu za všechno zboží v obchodě.

Krátce po tom, co se s majitelem na ceně dohodli, spojila se Carol se službami pro lidi bez domova, které provozuje město New York. To proto, aby všechny hračky mohla dětem bez domova rovnou darovat. Dobrovolníci pak Carol pomohli s rozvozem hraček do azylových domů po celém městě.

Podle slov Antonia Rodrigueze z newyorského oddělení služeb pro lidi bez domova je to poprvé, co někdo koupil celý obchod, aby ho pak věnoval dětem, které mají hraček málo. „Jsme vděčni za tento štědrý dar,“ řekl. Mezi děti se tak v průběhu Vánoc rozdělí tisíce hraček včetně nejrůznějších her, plyšáků, stavebnic či samolepek.

ČTĚTE: VÍTĚZSTVÍ LINKY BEZPEČÍ V NEZISKOVCE ROKU JE SLOŽENO Z DESETI MILIONŮ HOVORŮ OD DĚTÍ V NOUZI

Suchman věří, že tak přispěje k tomu, aby se na dětských tvářích objevil úsměv. „Pokud jim to přinese radost a uvědomí si, že existují lidé, kterým na nich záleží, tak se moje snažení vyplatilo.“

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Startuje Hodina s EY. Začínající podnikatelky získají poradenství zdarma

Následující článek

Díky penězům od Veolie má práci 22 handicapovaných a rozjíždějí se projekty živnostníků

A. Bednářová

A. Bednářová

Po vystudování Fakulty humanitních studií nyní pokračuje ve studiu žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Již několik let se aktivně pohybuje v neziskovém sektoru, poslední dva roky jako předsedkyně neziskové organizace Genesis.

Zúčastnila se několika mezinárodních seminářů a konferencí na téma neziskového sektoru, zejména lidských práv a ekologie.

Současně působí jako lektorka češtiny pro cizince a aktivně se věnuje tibetské komunitě žijící v České republice, o které napsala i svou bakalářskou práci s názvem Tibeťané v České republice: transnacionální migrace Tibeťanů.

Ráda poslouchá svůj starý gramofon, nejraději The Doors či jazz. Má ráda vůni levandule a svých dětských knih. Nikdy nezapře vášeň k psaní a cestování, jež jí umožňují objevovat svět, a skrze něj i samu sebe.