CSRDiverzitaKariéraOdpovědné personálieS korporací v zádechTémata

Česká spořitelna bude mít v představenstvu první ženu

Nejvyšší vedení České spořitelny posílí první žena. Členkou představenstva, která bude zodpovědná za retailové bankovnictví, se stane současná ředitelka pobočkové sítě a externího prodeje Daniela Pešková.

Podle Indexu žen ve vedení, který loni na podzim sestavila platforma Byznys pro společnost pod hlavičkou evropské Charty diverzity, patří české finanční instituce v diverzitě k “popelkám”. Jednačtyřicet procent finančních institucí nemá ve statutárních orgánech ani jednu ženu. Hned na začátku nového roku se o změnu k lepšímu postarala Česká spořitelna, do jejíhož boardu přichází první žena.

Nová členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. Foto: Česká spořitelna

Nová členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. Foto: Česká spořitelna

Ředitelka pobočkové sítě a externího prodeje Daniela Pešková bude v představenstvu banky zodpovědná za retailové bankovnictví. To měl předtím na starost předseda představenstva České spořitelny Tomáš Salomon.

„Daniele Peškové přeji mnoho úspěchů. Věřím, že kromě vysoké profesionality bude velkým přínosem pro řízení banky také ženský element,“ uvedl Salomon.

Pešková přišla do České spořitelny koncem roku 2007 vést Provoz banky pro drobnou klientelu. V roce 2012 už vedla celý Provoz banky. Od ledna 2015 je ředitelkou pobočkové sítě a distribuce.

V bankách působila na manažerských pozicích už dříve: v letech 2004 až 2007 ve slovenské Tatrabance, od roku 1998 až do 2003 pak v různých vedoucích rolích v GE Capital a GE Money v Česku, ale například také v Maďarsku. Vystudovala pražskou Vysokou školu ekonomickou.

Ke změně dojde také v pozici dalšího člena představenstva zodpovědného za korporátní byznys, nově se této role ujme současný ředitel retailových investic finančních trhů Pavel Kráčmar. Nahradí tak Daniela Helera. Obě změny ještě podléhají schválení České národní banky.

ČTĚTE: INDEX ŽEN VE VEDENÍ: NEJMÉNĚ ŽEN VE FIRMÁCH V ČESKU JE VE STAVEBNICTVÍ A FINANCÍCH, NEJVÍCE V OBCHODĚ

Po udělení příslušných souhlasů by mělo představenstvo pracovat v tomto složení:

Tomáš Salomon – předseda představenstva zodpovědný za štábní funkce, provoz a IT
Wolfgang Schopf – místopředseda představenstva zodpovědný za finanční řízení
Karel Mourek – člen představenstva zodpovědný za řízení rizik
Daniela Pešková – členka představenstva zodpovědná za retailové bankovnictví
Pavel Kráčmar – člen představenstva zodpovědný za korporátní bankovnictví a finanční trhy

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Deset příběhů žen, které vás na MY89 nejvíce zaujaly v roce 2015

Následující článek

Podvodníci se snaží zneužít dobré jméno nadace Dobrý anděl. Žádné peníze jim neposílejte!

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.