Komentáře

Chci zpátky svoje tělo – 6. díl: Kafe a zmrzlina

Běžně se lidé snaží zhubnout před dovolenou. Zvlášť pokud ji budou trávit většinu času v plavkách. To se mi bohužel nepodařilo. Za to se mi podařilo neplánovaně zhubnout přímo na dovolené. Během čtrnácti dnů, celá dvě kila. Já vím, nezdá se to moc, ale představte si třeba osm kostek másla! A hlavně, pokud se blíže podíváte na skladbu mého tamního jídelníčku, pochopíte,  že jde o takový malý zázrak.

Když už jedu do Itálie, tak si to užiju! Tak znělo moje motto, a ač běžně nejsem zrovna zmrzlinový typ, u moře jsem si ji dopřávala v doprovodu cappuccina s krásně našlehanou mléčnou pěnou denně místo svačiny. Bez výčitek, ačkoli italský kopeček je asi tak třikrát větší než tady a spíš než kopečkem ho lze nazvat horou s lavinou.

I italský supermarket je mlsalův sen. Když pominu fantastickou zeleninu a ovoce, delikátní prosciutto crudo a dva regály jen se sýry, dostaneme se k uličkám plným těstovin a hlavně nepřeberného množství naprosto nevhodného, ale strašně lahodně vypadajícího baleného pečiva, sušenek, různých piškotových řezů a chipsů. Ano, cestou sice míjíte čerstvé ryby a mořské plody skvící se na ledu, které přímo do dálky volají, jak jsou zdravé, dětem žel doslova nevoní.

Naším prázdninovým chlebem tudíž byly croissanty, toasty s lískovo-oříškovou pomazánkou, těstoviny, obložené bílé bagety, (na celozrnné pečivo jsem snad vůbec nenarazila), míchaná vajíčka, bramborová kaše s masem stokrát jinak a samozřejmě, ( i když jen dvakrát za celý pobyt), pizza. Zachraňovala jsem to jen horami salátů s mozzarellou, u kterých jsem se už naučila záhy po cíleném spojení všech ingrediencí opět třídit zeleninu na okurky pro nejmladšího syna, okurky, salát a sýr pro nejstarší dceru a na papriku, salát a sýr pro staršího syna.  Ideální je nekupovat červenou papriku, která se plete se šťavnatým, ale mými dětmi naprosto neoblíbeným rajčetem. Neříkám, že nedošlo i na meloun a jiné ovoce, ale když se podíváte na množství bílé mouky a cukru, které jsem spořádala, je s podivem, že mě auto domů vůbec odvezlo, natož lehčí než dřív.

Když se hloubavě zamyslím, jak je úbytek váhy vůbec možný, vychází mi z toho, že pomohlo, že jsem pila převážně čistou vodu, od rána do večera se nezastavila a nestíhala uzobávat nic mezi jídly. Kamarádka trefně podotkla, že jde i o to, že jsem nejedla ve stresu a na stojáka nebo v letu, honem, honem, jak to tak často bývá.

A abych se ještě podělila o poslední zjištění, které se může hodit všem, kdo mají promenádu v plavkách letos ještě před sebou. Vždycky se najde někdo, kdo je na tom líp i hůř než vy. A čím hůř na tom dle svého názoru jste, tím méně se přece stanete objektem pozorování. Já se přistihla, že skáču ve vlnách, válím se na pláži i si odskočím do kavárny u moře v plavkách úplně v pohodě a bez zábran. Vlastně mnohem svobodnější v nedokonalém těle, než dřív.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Češi neumí odpočívat: dovolenou si berou maximálně na týden a během ní pracují

Následující článek

Sólo kartáček – další do party zubní hygieny

Šumberová Vlaďka

Šumberová Vlaďka

Dříve kulturní redaktorka MF Dnes je na mateřské dovolené se svými čtyřmi dětmi. Miluje sport a pohyb a proto pro vás bude psát blog tom, jak po čtyřech porodech získat zpátky své tělo. Držte jí palce!