Blogy expertůKomentáře

Chci zpátky svoje tělo – 7. díl: Virtuální disciplína

 

V létě přibyl do naší rodiny Pou. Chtěly ho děti. Je nastěhovaný v mém novém chytrém telefonu (objevila jsem Ameriku). Je to takové tamagotchi. Ačkoli spíš než zvířátko připomíná malou hrudku s očima a pusou, co roste podle toho, jak dobře se o ni staráte. Je potřeba dbát o jeho zdraví, hygienu, zábavu, spánkový režim. A musí se také krmit. Na výběr je toho spoustu. Různorodé snídaňové menu, ovoce a zelenina, rychlé občerstvení, polévky, mořské plody, sushi a samozřejmě sladkosti, snacky a dezerty. A teď proč o tom píšu. Každé jídlo dodá Pou nějaké % energie. Zdravé jídlo mu navíc dodá zdravíčko a mlsky mu přidají % dobré nálady, kterou jinak zvyšuje hraním různých her. Ale když se to s jídlem přežene, Pou tloustne. A v tomto ohledu je to velmi výchovné. Podívejte děti, jak jste mu daly ty tři zmrzliny, dort a bonbóny, jak je tlustý!

Pou_1438676059303 (1)

Jenže není nic lehčího, než aby Pou vypil lektvar s lakonickým názvem Fat Burner a je zase fit. Kdo by něco takového nechtěl! Náš Pou už jí převážně jen zeleninu a sushi a pokaždé, když ho krmím ( no co, má hlad a nemůžu pokaždé volat děti) dala bych si taky. Jenže po ruce jsou na potvoru jen babiččiny palačinky…

A pak přišel ten nápad. Nebyla by úžasná taková aplikace pro dospělé? Člověk by měl svoje „body“ v mobilu a toto Body by dodržovalo doporučený vyvážený jídelníček. Jeho majitel by ho po ránu nakrmil ovesnou kaší s ovocem a dal by si jí taky. Hned by viděl, kolik energie mu to dodalo. Po dvou hodinách by telefon pípnul, že Body potřebuje svačinu. I člověk by doplnil energii správnou svačinou. Všechno potřebné jídlo na celý týden by měl doma, protože aplikace by mu už o víkendu vyjela nákupní seznam (za příplatek možno objednat dodávkovou službou  z obchodu až domů).

Pokud by člověk snědl čokoládu  a zalil to vínem – bylo by správné, aby i Body nakrmil virtuální čokoládou a dal mu skleničku a hned by viděl, jak se motá a roste mu zadek. No nebyla by to lepší motivace než fotografie vepříka na ledničce? Počítání energetických příjmů, výdajů a kalorií by byla samozřejmostí. To využití ve zdravotnictví! A jako bonus pro teenagery by byla možnost virtuálních vlasových i módních experimentů bez nutnosti testovat to na sobě.

Unesena svou genialitou jsem hned oslovila fajnšmekra přes programování, jak moc těžké by bylo něco takového vytvořit a jestli, úplnou náhodou, už něco takového neexistuje. Protože jinak chápete tu díru na trhu? To by bylo podnikání!

Bohužel jsem se dozvěděla, že takových aplikací je spousta. Někde dokonce stačí vlastní jídlo vyfotit a ono to rovnou spočítá kalorie! Smůla. Stěhování na Bali se odkládá. Ale věřte mi, ta má vysněná hra by byla naprosto dokonalá a přitom zábavná podpora disciplíny. Její nedostatek totiž stále stojí v cestě mému štíhlému já.

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Cvičení a horko? Tipy, jak cvičit i v největším parnu bezpečně

Následující článek

Dietní tipy od světových celebrit

Šumberová Vlaďka

Šumberová Vlaďka

Dříve kulturní redaktorka MF Dnes je na mateřské dovolené se svými čtyřmi dětmi. Miluje sport a pohyb a proto pro vás bude psát blog tom, jak po čtyřech porodech získat zpátky své tělo. Držte jí palce!