Blogy expertůKomentářeZdravý životní styl

Chci zpátky svoje tělo (po čtyřech dětech) – 1. díl

Tak to jsem já. Je mi třicet čtyři, mám čtyři děti a vážím sedmdesát čtyři kilo. Plus mínus. Takže řekněme skoro metrák. Jestli myslíte, že to není hrozný, tak to tedy hrozný je.

Ještě než jsem měla děti, trpěla jsem, že mám při necelých 170 cm výšky 60 kg. V pubertálních letech mi při čtení knihy o Batmanovi utkvělo v hlavě, že když zachraňoval ženu v nesnázích, bylo důležité, aby měla pod padesát kilo, aby se s ní mohl vznést na nějaké harpuně. Padesátka se pro mě stala normou, ačkoli jsem skutečně nepředpokládala, že mě někdy bude muset zachraňovat netopýří muž. Ale protože jsem tuto normu se svou neéterickou tělesnou konstitucí záhy přeskočila, traumatizovaně jsem kontrolovala každý fald, který se mi objevil na břiše při předklonu a při sezení jsem zatahovala břicho. Taková hloupost!

S prvním dítětem jsem přibrala dvacet kilo, ale záhy se dostala na svý. S druhým byl přírůstek stejný, úbytek o něco menší, ale dobrý. Po třetím porodu jsem zůstala viset na váze okolo sedmdesátky a dolů ani ťuk. Když jsem se opravdu hodně začala snažit a prošla sezením a pravidelnou kontrolou u nutriční poradkyně, podařilo se mi opět vrátit na svou váhu. Po prodělání jednostranného zápalu plic jsem se dokonce dostala pod šedesát! Jupí! Ale přišly Vánoce a já úbytky honem dohnala a zase otěhotněla. Skutečně mi je líto, že mě neobsadili do nějakého seriálu typu Deník Bridget Jonesová. Na tu roli bych byla skvělá. Ačkoli jsem počtvrté porodila skoro čtyřkilové dítě, vážím teď stejně jako těsně před porodem. Proč? Odpověď zní Vánoce, Vánoce a zase ty Vánoce. Je to moje deja vu, rok co rok.  A je na čase s tím něco dělat! Zjistila jsem totiž, že i když kojím jak šílená, z nějaké neznámého důvodu ne a ne kila vykojit, a i když se kolem dětí docela naběhám, nic nevyběhám. To jsou totiž jen řeči.

Tohle je blog o cestě za starými dobrými šedesáti kily. Nebo alespoň o snaze se mé původní váze přiblížit. Abych mohla hrdě nosit placku s nápisem: Chceš zhubnout? Zeptej se mě jak! A když už ne Batman, aby mě případně zvládl zachránit alespoň Hulk.

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Do Vody za klidem a zdravou kuchyní

Následující článek

Základní slovníček solární energie

Šumberová Vlaďka

Šumberová Vlaďka

Dříve kulturní redaktorka MF Dnes je na mateřské dovolené se svými čtyřmi dětmi. Miluje sport a pohyb a proto pro vás bude psát blog tom, jak po čtyřech porodech získat zpátky své tělo. Držte jí palce!