Odpovědná rodinaOdpovědný životTechnologie pro život

Čtyři tipy, jak opravit těsnění ve dveřích ledničky (skoro zadarmo)

Když se podíváte zblízka na dveře ledničky a zjistíte, že pouští dovnitř teplý vzduch, možná uslyšíte cinkání svých vyhazovaných peněz. Jak tomu zabránit a nemuset vyměňovat celé těsnění?

První tip: v záhybech těsnění se usadila mastnota a špína. Vytřete ji hadříkem namočeným v roztoku ze tří dílů teplé vody a jednoho dílu octa. Odmaštěné dveře budou hned těsně doléhat.

Druhý tip: když gumové těsnění vyschne, může popraskat. Omlaďte ho pomocí tenké vrstvy toaletní vazelíny nebo minerálního oleje, nechte vsáknout a otřete zbytek.

Třetí tip: mezery v těsnění spraví obyčejný fén na vlasy. Ohřejte těsnění pomocí fénu nastaveného na nejvyšší teplotu a až změkne, natáhněte ho tak, aby se mezera uzavřela.

Čtvrtý tip: splasklé těsnění můžete vrátit do formy tak, že za něj nebo do jeho záhybu vsunete tenký váleček ze svinuté potravinové fólie a těsnění pak zase přilehne k rámu ledničky.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Ekooblečení: móda, odpovědnost i zdraví

Následující článek

Seriál Dítě a smartphone - 2. díl

Lenka Tréglová

Lenka Tréglová

První šéfredaktorka MY89 stála u rozjedu magazínu a pečovala o něj prvního půl roku. Lenka dříve řídila časopisy Dívka a Marianne, byla dlouholetou vedoucí magazínu Ona Dnes. Doma má dvě dcery, dvě kočky a čtyři knihovny.