NezařazenéTémataZdravý životní styl

Festival Evolution: poradí, jaké potraviny si vybírat, jak se nestat pacientem či jak zvýšit svůj potenciál

 

Máte už plány na víkend? Pokud ne, zajděte do pražského Výstaviště v Holešovicích, které se už pojedenácté promění v Mekku příznivců zdravého životního stylu. Pod hlavičkou Evolution se tu sejdou i další veletrhy – Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Alternativa a Inspirace.

Biopotraviny, fair trade výrobky, přírodní kosmetika, ekologicky šetrné výrobky a vychytávky, to všechno a mnohem víc představí ode dneška až do neděle na 400 prověřených vystavovatelů v holešovickém Výstavišti. Kromě toho tu na vás čeká bohatý program s více než 170 přednáškami, workshopy, vystoupení uznávaných odborníků, které osloví celou rodinu. Rozhodně si nenechte ujít přednášku uznávaného lékaře celostní medicíny Jana Hnízdila s názvem „Jak se nestat pacientem“ (dnes v 15.45) či přednášku profesorky fyziologie Anny Strunecké nejen o vakcinaci (zítra ve 14.40).

IMG_4284soutet2

 

 

 

 

 

 

Zajímá vás to, co jíte? Poslechněte si Hanu Stříteckou, a to 19. 4. (15.20), která nám poradí, jaké potraviny bychom si měli vybírat. Zdravé a prověřené potraviny si samozřejmě můžete během festivalu na místě i zakoupit (doporučuji vzít si více peněz, takových dobrot na jednom místě nikde jinde nenajdete). Pro ty, kteří hledají novou inspiraci do kuchyně, jsou určeny přednášky a besedy o různých výživových směrech, například raw food stravě, vegetarináství, vitariánství či tradiční čínské dietetice. Já osobně si nenechám ujít motivačního spíkra, kouče a mentora Marka Dzirasu (neděle 14.30). Jeho myšlenky stojí vážně za to.

DSC_7444IMG_9120

 

 

 

 

 

Milovníci ekologie se mohou v rámci Ekoporadny inspirovat zdravým a levným bydlením, stavbami a vybavením z palet nebo se seznámit s ekologickými pomůckami a zlepšováky. A zkrátka nepřijdou ani rodiče s malými dětmi, na které tu čeká například přednášky o bezplenkové metodě, lesních školkách či osobním rozvoji dětí.

IMG_1101IMG_3384

 

 

 

 

 

Na Festival Evolution chodím pravidelně už asi šest let, a je to pro mě vždycky zážitek. Kromě přednášek si tady totiž můžu opravdu odpočinout, třeba při józe, bubnování na šamanské bubny, zapískat si na různé píšťaly nebo se zúčastnit výtvarného workshopu. Pořadatelem festivalu je Felicius Media za partnerské účasti společnosti Incheba Praha, záštitu veletrhu Biostyl udělil ministr zemědělství Marian Jurečka.

Podrobný program najdete na: www.festivalevolution.cz

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

3 tipy na to, jak si vyrobit domácí krém na obličej

Následující článek

Oleje a tuky: jaké se hodí na smažení, pečení a do salátů?

Ivana Ašenbrenerová

Ivana Ašenbrenerová

Pracovala v Mladém světě, v časopise Maminka či Marianne.cz. Je autorkou knihy Co dělat, když dítě, spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a Velké knihy o mateřství. Zajímá se o zdravý životní styl, alternativní medicínu, psychologii a vše, co je mezi nebem a zemí. Jako typický Blíženec ráda mluví, směje se a bez humoru si neumí představit život. Nejraději relaxuje při čtení, hudbě, vaření, na kole nebo s kamarádkami. Má tři syny, díky kterým každý den zjišťuje, že mateřství je úžasné dobrodružství, které nikdy nekončí.