Byznys pro životCSRFiremní dobrovolnictvíKomunityNeziskový světOdpovědné firmyOdpovědný životS korporací v zádechTémata

Firmy se i letos mohou hlásit na dobrovolnický Give & Gain Day

Do 18. března se mohou firmy hlásit do dalšího ročníku mezinárodního dne firemního dobrovolnictví. Give & Gain Day se uskuteční v pátek 13. května 2016 nejen v Česku. Tisíce dobrovolníků ze stovek firem půjde v tento den pomáhat veřejně prospěšným organizacím po celém světě.

Zájem podniků a jejich zaměstnanců o dobrovolnictví se rok od roku zvyšuje. “Téměř 80 procent firem proplácí zaměstnancům jeden den dobrovolnické aktivity, patnáct procent umožňuje zaměstnancům věnovat se v pracovní době dobrovolnictví více dní,” uvedla Martina Flídrová z platformy Byznys pro společnost, která v tuzemsku už pošesté  jarní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day pořádá.

Pokud se firmy chtějí přidat ke stovkám podniků po celém světě, které 13. května půjdou pomáhat neziskových organizacím, mohou se hlásit do 18. března. Do projektu zapojené firmy darují neziskovým organizacím čas svých zaměstnanců. Ti pak za investovaný čas, energii i nápady získají dobrý pocit z prospěšné práce a jedinečný zážitek. Svou účastí firmy vyjadřují odpovědný přístup ke společnosti.

K loňskému dni firemního dobrovolnictví se v Česku přes portál Zapojimse.cz připojilo víc než 900 dobrovolníků ze 34 podniků, obcí, městských částí a vysokých škol.

Za pět let se Give & Gain Day v České republice zúčastnilo již 3 200 dobrovolníků, kteří odvedli 25 500 hodin práce pro neziskový sektor v hodnotě minimálně  čtyři miliony korun.

ČTĚTE: TREND: FIRMY VÍCE NABÍZEJÍ EXPERTNÍ DOBROVOLNICTVÍ, NATÍRÁNÍ PLOTU UŽ NELETÍ

Na celém světě v rámci Give & Gain Day pomáhá přes 20 000 dobrovolníků v 24 zemích. Každoročním organizátorem Give & Gain Day je britská CSR organizace Business in the Community.

Podívejte se na video, jak firmy pomáhaly loni

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Ženy v IT zažívají v Silicon Valley obtěžování i ponižování, ukázal průzkum Slon v Údolí

Následující článek

Truhlárna pro Vojtu, benefit Prazdroje pro rodiče a dobrotivý hoteliér. Týden na MY89

Redakce MY89.cz

Redakce MY89.cz

Česko má jednu specifickou generaci, která se nedefinuje věkem, ale zkušeností. MY všichni žijeme od roku 1989 nový život a pořád se něco učíme. Víme, nebo alespoň tušíme, že kvalitní život neleží ani v bohatství ani ve věčném mládí, ale v rozumném přístupu ke kariéře, soukromí, zdraví, výchově dětí i přírodě. Právě o tom na MY89.cz píšeme.