Byznys pro životCharitaCSRKariéraKomunityNa vlastní trikoOdpovědné zálibyOdpovědní lídřiOdpovědný životTémata

Hoteliér udělal lidem v nouzi Vánoce. Teď hledá novou pokojskou. První s dobročinností nesouhlasila

Hoteliér a cestovatel Alexandr Bílek, který provozuje Hromovku ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, zval před Vánocemi přes sociální sítě lidi v nouzi, aby v pokojích, které neobsadil, strávili zadarmo pár vánočních dní. Na “zázračné” Vánoce většinou přijely osamělé matky s dětmi. Příběh pokračuje – přes sociální sítě teď Bílek hledá pokojskou. Ta jediná totiž s jeho dobročinnou akcí nesouhlasila.

“Pokud někdo ví o někom, kdo je úplně sám, nebo kdo na tom není nejlépe a velmi dlouho nikde nebyl, znáte někoho moc smutného nebo potkáváte nějaké lidi bez domova, můžete jim nabídnout náš prvotřídní hotýlek na horách ve Špindlerově Mlýně na Vánoce zdarma. Uděláme jim tolik radosti, že na to nikdy nezapomenou,” tato zpráva kolovala pár dní před Vánocemi na Facebooku.

ČTĚTE: BYLI JSTE ŠTĚDŘÍ A VYLEPŠILI TAK SVÁTKY LIDEM V NOUZI

Hoteliér Alexandr Bílek čekal, že se mu ozve pár lidí, ale příspěvek viděly miliony uživatelů sociálních sítí a jeho e-mailovou schránku podle serveru Aktualne.cz zaplnilo přes pět tisíc zpráv, v nichž ho lidé prosili, aby udělal Vánoce bezdomovcům, lidem s dluhy, týrané ženě nebo osamělým seniorům.

Pobyt nakonec nabídl prvním čtyřiceti lidem, kteří se přihlásili, většinou to byly matky, které samy vychovávají své děti. A na konci sezony prý nabídne charitativní pobyt dalším potřebným.

Co se stane, když nabídneme ubytování zdarma na Vánoce? A když chcete udělat radost několika lidem? Poprask. Netrhnou se…

Zveřejnil(a) Alexandr Bílek dne 22. prosinec 2015

Zn.: Hledá se pokojská

Těsně po Štědrém dni pověsil Bílek na Facebook další příspěvek. Jeho dobročinná akce Vánoce zdarma pro… měla jediný negativní ohlas. Zatímco se neodhlásil ani jeden z platících hostů a o jeho dobrém skutku vyšly pochvalné články snad ve všech médiích nejen v Česku, ale i na Slovensku, s charitou nesouhlasila pokojská, kterou si najal na zimní sezonu, a prostě do práce nenastoupila.

Bílek toho nelituje, protože by prý s takovým člověkem stejně dlouho nevydržel, ale pokojskou na sezonu potřebuje a opět hledá na sítích.

Vánoce na Hromovce jsou za námi, vše dopadlo přesně podle představ. Podrobnosti se dozvíte brzy a vězte, že budete…

Zveřejnil(a) Alexandr Bílek dne 24. prosinec 2015

Příběh dobrotivého hoteliéra potvrzuje tezi, že nejraději se dělí lidé, kteří sami nemají moc. Ani on si zrovna nemůže vyskakovat. Je několik stovek tisíc v minusu, přesto říká, že se má pořád lépe než spousta jiných lidí. A ví dobře, o čem mluví.

Není jen hoteliérem v pronajatém hotelu Hromovka. V roce 2004 založil klub nezávislých cestovatelů – unescoclub.cz a procestoval už 99 zemí a 280 míst Unesco.

Od roku 2010 se snaží zdolat nejsložitější kontinent, Afriku, kde má za sebou už pětatřicet zemí a už deset let tam podporuje čtyři adoptované děti, které občas navštěvuje. Má v plánu projet všechny země černého kontinentu a vidět všechny památky Unesco. A natočit dokumentární film

ČTĚTE: NEVZDALA SE, I KDYŽ BYLA NA DNĚ. TEĎ Z ČERNÉ DÍRY BEZNADĚJE POMÁHÁ DRUHÝM

Na cesty vyráží vždy na tři měsíce se svou přítelkyní, provoz hotelu mu ale na jeho koníček nevydělá, expedice proto platí  většinou sponzoři. A na další cestu do afrického Gabonu, Čadu či Kamerunu, kam hodlá vyrazit v březnu, už nyní hledá na Facebooku kameramana.

Hledáme kameramanaPro naši další EPEDITION ALL AFRICA (2016) hledáme jednoho nebo dva kameramany.Veškeré náklady, kromě…

Zveřejnil(a) Alexandr Bílek dne 3. prosinec 2015

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Hledá se babička a děda. V Česku funguje první mezigenerační seznamka

Následující článek

6 tipů na nejlepší rodinnou zimní dovolenou. Tam, kde se k přírodě chovají vlídně

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.