CharitaCSRFiremní dobrovolnictvíNeziskový světOdpovědné firmyTémata

Je jaro, umyjte okna … druhým (čtěte výzvu všem dobrovolníkům)

Sebrat se po práci a jít zadarmo uklidit k někomu jinému, nebo mu číst nebo vyčistit park – to je dobrovolnictví. Ve světe známé, u nás stále drhnoucí. My vám poradíme, kde najdete toho, kdo na vaši pomoc čeká.

Všude se dočítáme, že bychom měli v životě hledat stále nové podněty a zážitky. To je sice fajn, ale kde má člověk neustále brát nápady, čas a koneckonců také finanční prostředky na zdolávání všech atrakcí spojených s moderním životním stylem, že. A přitom někdy stačí se podívat kolem sebe. Není náhodou blízko vašeho bydliště dětský domov, který by už dávno potřeboval umýt okna, posekat trávu na hřišti či vymalovat pokojíčky? Možností jak pomoci dětem, seniorům, postiženým lidem, ale i přírodě či zvířatům je spousta. Realizovat se můžete při pomoci v nemocnicích či humanitárních organizacích, v sociální oblasti a zdravotnictví, při práci pro děti, mládež, seniory či vaší komunitu, anebo můžete renovovat okolní krajinu či se podílet na tom, aby budoucí generace nejen lidí, ale i zvířat měla šanci žít ve zdravém prostředí. Na portále www.zapojimse.cz najdete všechny potřebné informace k tomu, abyste s dobrovolnictvím mohli začít i vy!

A pokud zrovna manuální zručnost nepatří mezi vaše silné stránky a raději byste dali přednost tomu si s někým popovídat, tak se můžete prostřednictví stránek www.zapojimse.cz přihlásit k odbornému dobrovolnictví a pomáhat třeba dětem s doučováním nebo neziskovým organizacím s marketingem, účetnictvím, daněmi, školením či v jiných činnostech, ve kterých vynikáte.

Dobrovolnictvím neměníte jen život někoho jiného, ale měníte kvalitu i vašeho života. Proto vyhlašujeme výzvu v rámci mezinárodního dne dobrovolnictví Give Gain Day 2015. Neukazujte na sociálních sítích, jak skvěle se bavíte, když děláte něco pro sebe, ale ukažte, jak zábavné může být vykonat něco pro druhé! Svoje fotky při dobrovolnické práci posílejte na kanokova@deadlinemedia.cz a my s jejich pomocí pomůžeme propojit další dobrovolníky s dalšími, kdo potřebují pomoc.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Zajíci v krabici: Poznejte svět nových a neotřelých potravin

Následující článek

Kuchařka první republiky: Naši předkové byli v kuchyni mnohem skromnější a šetrnější

Michaela Kaňoková

Michaela Kaňoková

Při studiu na vysoké škole se začala věnovat externí komunikaci a pr jak v agenturách, tak v kancelářích velkých firem. Kromě firemní komunikace se bavila psaním článků o stavebnictví a designu pro různé bydlící časopisy a weby. Nedávno opustila tiskové oddělení jednoho z největších mediálních domů a doufá, že společenskou odpovědnost začnou firmy vnímat jako samozřejmou součást jejich podnikání. A právě o těchto CSR tématech, jako jsou např. rovné příležitosti, ochrana životního prostředí či rozvoj regionů se chystá přinášet aktuální informace. Děti zatím nemá a tak doma rozmazluje manžela a psa Bonifáce. Těžko ale říci, koho více...