KomunityOdpovědná rodinaOdpovědný životTémataZdravý životní styl

Kavárny plné smíchu aneb Kam s tím dítětem?

Hledáte místo, kam byste si mohla zajít na dobrou kávu nebo potřebný doping v podobě domácího koláče s kočárkem nebo rozjíveným batoletem v závěsu, a nikdo se nad vámi nebude pohoršovat nebo nechápavě kroutit hlavou? Objevte „dětem přátelské“ kavárny.

Jít či nejít s dítětem do kavárny, diskuze, které plní virtuální i reálný prostor. Proto jsme připravili výběr podniků, kde se nad rodiči s malým dítětem či dětmi nikdo pohoršovat nebude, naopak vás tam uvítají s otevřenou náručí.

ČTĚTE: PRVNÍ BUNDU S KAPSOU PRO DÍTĚ UŠILA NA MATEŘSKÉ, DNES ZBOŽÍ VYVÁŽÍ DO CELÉHO SVĚTA

 Na Fialce2Na Fialce, Říčany

Restaurace s kavárnou v novém volnočasovém centru pro celou rodinu si velice rychle získala své zákazníky. Těmi jsou zejména maminky s dětmi, které zde navštěvují kurzy plavání a cvičení, ale také návštěvníci zdejšího kina nebo sauny.

Vaří tady jen z čerstvých surovin, které odebírají od regionálních dodavatelů, nabízejí snídaně i výhodná denní menu, včetně dvou druhů polévek (a pěkně poctivých, ve kterých stojí lžíce) a ke kávě dostanete delikátní domácí pralinku od zdejší cukrářky Jany.

V restauraci si můžete objednat dětskou narozeninovou oslavu nebo víkendovou párty, kterou uspořádají přesně podle vašich individuálních potřeb a přání.

 

Divoké matky, Praha 8

Divoke matky1Divoke matky2

Originální rodinný podnik najdete v pražském Karlíně. Na dobrou kávu sem ale samozřejmě můžete vyrazit i bez ratolestí, s kolegyní nebo kamarádkou třeba na „dvojku“.  Budete si tady připadat jako u někoho doma na návštěvě.

Klub má bar, hernu, stylový obývák i malý sál a prostory kavárny si můžete pronajmout na dětskou oslavu narozenin nebo posezení s přáteli. Rádi vám zajistí narozeninový dort, originální výzdobu i catering přesně podle vašeho gusta.

ČTĚTE: ŘÍKALI JÍ, ŽE POHOŘÍ, ALE HIPSTERSKÉ BISTRO ADÉLY ILLY SLAVÍ V KARVINÉ ÚSPĚCH

Majitelky také pravidelně organizují divadélka a představení pro děti, kurzy, jazzové koncerty, umělecké kreativní workshopy a nejrůznější jiné akce, které si – ať už společně s vašimi dětmi, nebo i bez nich, pokaždé užijete. Novinkou je fotoateliér v prostorách kavárny, ve kterém se můžete nechat kdykoli na památku vyfotit.

Zlatý Korálek, Jílové u Prahy

Zlaty koralek2Zlaty koralek1

Kavárnu spojenou s galerií najdete na náměstí ve středočeském městečku Jílové na Benešovku. Kromě výborné kávy (kterou vám možná připraví několikanásobná mistryně republiky v přípravě kávy Petra Veselá, majitelka kavárny) si tu můžete v klidu vychutnat různé druhy čajů, sklenku vína nebo míchané nealkoholické i alkoholické nápoje.

Děti budou mít radost z výběru zmrzlin, pohárů nebo mléčných i zmrzlinových koktejlů. Pro obzvláště mlsné jazýčky jsou v nabídce horké borůvky, jahody, maliny i lesní ovoce a tmavá i bílá horká čokoláda. Malé neposedy můžete „uklidit“ do dětského koutku s mini herničkou, kde si vyhrají. Dětský smích tu nikoho neruší, kavárna je oblíbeným místem maminek s malými dětmi.

Posezení u Andělky, Velké Popovice

U Andelky1U Andelky2

V této malé rodinné kavárničce si můžete v klidu posedět, přečíst si noviny, zabrouzdat po internetu a trochu si vydechnout nad šálkem výborné kávy (odebírají ji přímo ze strančické pražírny Primocoffee) nebo čaje, domácího moštu nebo horkého sirupu. Pro nejmenší návštěvníky vám personál rád přichystá domácí ovocnou limonádu, horkou čokoládu nebo kakao.

Samozřejmostí je každodenní nabídka čerstvých a vlastnoručně upečených koláčů a zákusků. Vyhlášenou dobrotou je zdejší nadýchaná bábovka, a pokud si sem chcete zaběhnout na rychlý oběd, nepohrdnete anglickým masovým quichem nebo panini. Majitelé pravidelně připravují zábavné akce pro celou rodinu, tvořivé dílničky, promítání filmů nebo zájmové kroužky pro nejmenší děti ve spolupráci s místním mateřským centrem.

Baloon Café, Pardubice

BaloonCafe2

Máte chuť na lahodnou kávu s bohatou pěnou a nezapomenutelným aroma? Pak jste na správném místě.

Čeká na vás denně čerstvě mletá italská káva Buscaglione, ke které si můžete dopřát domácí dorty a dezerty, pro děti tu nabízejí kromě jogurtů, přesnídávek, sušenek a různých sladkostí a pitíček také ovoce, tousty, palačinky a pizzu.

ČTĚTE: SIEMENS HLEDÁ NOVÉ ZAMĚSTNANCE, LÁKÁ MÁMY MALÝCH DĚTÍ

V prostorách kavárny najdete k zapůjčení několik stolních her a omalovánek, nechybí přebalovací pult a nočník a také uzamykatelná úschovna pro kočárky.

Záměr vybudovat místo pro děti, kde se mohou společně potkávat a hrát si, a současně vytvořit zázemí pro rodiče, byl zrealizován ve formě vybudování velké herny.

Ústředním prvkem herny je hrací atrakce (prolézačka), která podporuje rozvoj pohybových dovedností. Tato atrakce je rozdělena podle obtížnosti na malou a velkou část. Spletitá konstrukce, doplněná skluzavkami, tobogánem, prolézacím tubusem, překážkami ve formě pytlů, kostek, míčků a sítí dělá herní konstrukci natolik zajímavou, že v ní dítě bez problémů stráví i několik hodin. Využít můžete hlídání dětí s programem, probíhají tu také dny plné her bez rodičů.

Café Štrúdl, Český Krumlov

Cafe Strudl1Cafe Strudl2

Až se při některém z letních rodinných výletů ocitnete uprostřed davů v historickém centru Českého Krumlova, vezměte to přímou cestou do této útulné nenápadné kavárničky, kterou najdete kousek od zámku, v hotelu Latrán. Café Štrúdl, „domácí štrúdlárna“ je první v jižních Čechách, která se zaměřuje výhradně na výrobu a prodej čerstvých štrúdlů.

Sladké i slané varianty chutnají nejlépe s dobrou kávou nebo vychlazeným nápojem. Nabídnou vám tady nejen tradiční jablečnou klasiku, ale i další lahodné sladké variace servírované se šlehačkou, domácí zmrzlinou či vanilkovou omáčkou – makový s mandlemi, jahodový s mátou, hruškový s kandovaným ovocem nebo borůvkový s mascarpone.

ČTĚTE: VETERINÁŘKA ZŘÍDILA NETRADIČNÍ ŠKOLKU A ŠKOLU V JURTĚ NA FRÝDECKO-MÍSTECKU

Pro lehký oběd se hodí třeba štrúdl s uzeným masem a kysaným zelím nebo špenátem a nivou. Pro děti jsou připraveny domácí limonády a zmrzliny z čerstvého ovoce. Oceníte venkovní posezení, dětské židličky i prostorné toalety.

Kafé a Kakao, Praha 2

Kafe a kakao1

Vezměte svou ratolest na zdravý oběd nebo svačinku. Útulná nekuřácká kavárna na Vinohradech nabízí velký a dobře vybavený dětský koutek, který v podstatě zabírá celou jednu místnost – prostě ráj pro vás i vaše potomky. Vy si užijete klidu, vychutnáte si fair-trade kávu a originální zdravé menu, dětem uděláte radost horkým kakaem nebo některým z lákavých dortíků, nabízejí tu ale i speciální dětské menu.

Ceny jsou rozumné, obsluha vlídná a bonus navíc – nočníky pro nejmenší hosty jsou zdarma k dispozici. Plánujete sraz s kamarádkou a chcete si nerušeně popovídat? Děti se zabaví při některé z pravidelně pořádaných akcí, například keramických nebo výtvarných dílničkách. Oblíbené je také nedělní muzicírování, kterého se můžete zúčastnit s dětmi už od dvou a půl roku.

Centrum Jungle, Olomouc

centrum jungle

Rodinná kavárna s cukrárnou je mezi olomouckými maminkami zaručeným pojmem. Najdete ji v centru města a posedět tu můžete u několika druhů kávy, francouzských palačinek, domácí zmrzliny či buchet jako od babičky, případně si zařádit společně s dětmi na interiérovém dětském hřišti, které se skládá z více než 1600 dílů.

ČTĚTE: MATEŘSKÁ CENTRA VYTÁHLA MÁMY Z IZOLACE ČTYŘ STĚN, ŘÍKÁ RUT KOLÍNSKÁ

V „džungli“ se také organizují narozeninové oslavy na klíč. Můžete slavit v narozeninové místnosti nebo si objednat rovnou celé centrum. Máte na výběr několik typů oslav včetně různých druhů menu, výzdoby, klauna, narozeninových kornoutů, zkrátka vše, co si budete přát a na co vaše děti jen pomyslí…

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

V pátek se v Praze konají Svatojánské slavnosti NAVALIS: alegorické lodě, Jízda králů, barokní koncert na hladině Vltavy

Následující článek

Cvrčci a kobylky k obědu? Hmyz jako jídlo budoucnosti

Procházková Simona

Procházková Simona

Vystudovala Filozofickou fakultu UK v Praze obor Informační studia a knihovnictví. Miluje knížky a obdivuje ty, kteří je tvoří. Ráda by taky minimálně jednu časem vydala, nápad už nosí v hlavě dlouho. Nejčastěji píše o zdraví, dětech a psychologii, miluje cestování a horské túry a ve volném čase fotografuje, sportuje a peče úžasné dorty pro své blízké. Má malého syna a nejlépe se cítí se svou rodinou v domečku za Prahou. A co nemusí? Nudu a lidi, kteří si pořád na něco stěžují. Její motto? Co se vleče, neuteče.