KomunityOdpovědný životTémataZahraniční inspiraceŽivotní prostředí

Krabí most na Vánočním ostrově se okamžitě stal světovou atrakcí

Miliony červených krabů v období svátků vyrážejí na Vánočním ostrově z lesů k Indickému oceánu, aby tam dali základ další generaci. Už nebudou umírat pod koly nákladních automobilů, ochránci tamního národního parku jim postavili most, který se stal okamžitě světovou atrakcí. Podívejte se na video.

Symbolem Vánoc na Vánočním ostrově jsou červení krabi. Desítky milionů karmínových korýšů. Přes nejrušnější silnici na ostrově, který patří Austrálii, jim postavili ochránci tamního národního parku krabí most.

Zachrání tak před koly automobilů a nákladních vozů z místních fosfátových dolů nejen miliony těchto živočichů, ale navíc ostrovu zajistili podle deníku The Telegraph pozornost turistů z celého světa.

“Sydney může mít Harbour Bridge a San Francisco Golden Gate,” řekla Linda Cash z asociace cestovního ruchu Vánočního ostrova. “Ale je to náš krabí most, který v současné době vábí turisty z celého světa.”

Ochránci na ostrově postavili také 31 podchodů, které pomáhají v migraci krabů, a podél silnice umístili i speciální zábrany. 

Podívejte se na most pro kraby na videu

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Záchrana foodblogerky Barbory: Perníčky na poslední chvíli

Následující článek

Byly drahé, vzácné a krásné. Podívejte se na staré vánoční pohlednice

Redakce MY89.cz

Redakce MY89.cz

Česko má jednu specifickou generaci, která se nedefinuje věkem, ale zkušeností. MY všichni žijeme od roku 1989 nový život a pořád se něco učíme. Víme, nebo alespoň tušíme, že kvalitní život neleží ani v bohatství ani ve věčném mládí, ale v rozumném přístupu ke kariéře, soukromí, zdraví, výchově dětí i přírodě. Právě o tom na MY89.cz píšeme.