CharitaCSRFiremní dobrovolnictvíKomunityNeziskový světOdpovědný životTémata

Kvůli nemoci a dluhům skončila rodina v krizovém centru, díky sbírce složí kauci na bydlení

Téměř 200 tisíc korun získalo závěrem letošního roku Krizové centrum pro matku a dítě v Kostelci v Hluboké nad Vltavou. Peníze mezi sebou vybrali zaměstnanci Jaderné elektrárny Temelín, Nadace ČEZ potom částku zdvojnásobila. Část vybraných peněz získá centrum, druhou rodina, která usiluje o nový domov.

Mají handicapovaného syna a kvůli nemoci jednoho z rodičů nezvládli splácet nájem a náklady spojené s bydlením, o které následně přišli. Střechu nad hlavou potom našli v Krizovém centru v Kostelci v Hluboké nad Vltavou.

Teď této rodině svitla naděje, že s pomocí peněz od zaměstnanců elektrárny Temelín a za pomoci Krizového centra budou bydlet v novém. „S manžely se nám společně daří řešit jejich dluhy, problémem je kauce na nové bydlení. Díky sbírce ji bude možné složit,“ vysvětluje Marie Paukejové z Krizového centra pro matku a dítě.

„Zaměstnanci jsou zvyklí přispívat na charitativní akce, ale tentokrát bylo až dojemné, jak rychle přibývaly peníze na zvláštním účtu. Během několika dní jsme zaevidovali desítky tisíc korun a zbývající polovinu dodala Nadace ČEZ,“ popsal akci nazvanou „Plníme přání“ zástupce energetiků Petr Šuleř.

Jak dodává Marie Paukejová, do Krizového centra je třeba koupit novou pračku, sušičku, doplnit ložní prádlo, nábytek a podobně. „Samozřejmě na kompletní obnovu a provoz to nestačí, ale za každý příspěvek jsme nesmírně rádi,“ doplňuje.

ČTĚTE: NEVZDALA SE, I KDYŽ BYLA NA DNĚ. TEĎ Z ČERNÉ DÍRY BEZNADĚJE POMÁHÁ DRUHÝM

Projekt „Plníme přání“ se konal v celé České republice. Dohromady získalo osm azylových domů 1 269 264 korun, přesně polovinu přitom věnovali přímo zaměstnanci společnosti ČEZ.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

V Brně chystají spolubydlení studentů a mladých lidí z dětských domovů

Následující článek

Zentiva chce zaměstnávat více handicapovaných

Redakce MY89.cz

Redakce MY89.cz

Česko má jednu specifickou generaci, která se nedefinuje věkem, ale zkušeností. MY všichni žijeme od roku 1989 nový život a pořád se něco učíme. Víme, nebo alespoň tušíme, že kvalitní život neleží ani v bohatství ani ve věčném mládí, ale v rozumném přístupu ke kariéře, soukromí, zdraví, výchově dětí i přírodě. Právě o tom na MY89.cz píšeme.