DiverzitaEditorský výběrKomunityOdpovědný životTémataVzdělávání pro život

Lego představilo svou první figurku na vozíčku, v sérii Lego City přijde na trh v červnu

Na veletrzích v Norimberku a v Londýně představilo Lego svou první figurku postiženého člověka. Chlapec na vozíčku bude součástí série Lego City, na trh se dostane v červnu. Postavičku na kolečkovém křesle, kterou doprovází asistenční pes, nadšeně hodnotí kampaň #ToyLikeMe, která loni vyzvala výrobce oblíbených stavebnic, aby zařadil do svých kolekcí také postavičky handicapovaných. Podívejte se na video.

Zdá se, že Lego vzalo vážně dvacet tisíc podpisů pod peticí, kterou loni spustila kampaň #ToyLikeMe, aby přiměla dánského výrobce stavebnic pro děti zařadit do svých kolekcí také figurky postižených. Postavičku na vozíčku viděli návštěvníci veletrhů v Norimberku a v Londýně.

Jak uvedl The Guardian, spoluzakladatelka kampaně Rebecca Atkinson apelovala na Lego, že už nadále nemůže ze svých stavebnic vytěsňovat 150 milionů postižených dětí na celém světě.

Organizátoři kampaně novou figurku vítají s ovacemi.

BOOM!!!! We’ve got genuine tears of joy right now. LEGO you’ve just rocked our brick built world! Lego have listened to…

Zveřejnil(a) Toy Like Me dne 27. leden 2016

Postavička vozíčkáře byla zachycena na fotografiích v blogu Promobricks.

Na fotografii je spolu s vozíčkářem v městském parku také asistenční pes, prodavač zmrzliny nebo cyklista.

ČTĚTE: POUZE 43 PROCENT NEJVĚTŠÍCH FIREM V ČESKU ZVEŘEJŇUJE INFORMACE O SPOLEČENSKÉ ODPOVĚDNOSTI

“Na trh na celém světě, tedy i v Česku, přijdou nové figurky v červnu, budou součástí nové série Lego City,” uvedla mluvčí Lego Trading Andrea Faflíková.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Na cestě za prací tráví lidé denně víc než hodinu. Promarněný čas, raději bychom byli s rodinou, říkají

Následující článek

Nový oltář nebo bydlení pro postižené. Do regionů putuje díky Eře šest milionů

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.