DiverzitaGenderKariéraS korporací v zádechTémata

Marissa Mayer porodila dvojčata. Yahoo ale prožívá perné časy

Čtyřicetiletá výkonná ředitelka americké společnosti Yahoo Marissa Mayer ve čtvrtek přivedla na svět dvojčata, dvě dcery. Marissa má již tříletého syna Macallistera. A stejně jako s ním v roce 2012 i nyní plánuje dva týdny mateřské dovolené. V její firmě je ale dusno, investoři chtějí po Yahoo změny.

Marissa Mayer ve čtvrtek porodila jednovaječná dvojčata. „S potěšením vám se Zackem oznamujeme, že se nám dnes ráno narodila dvě identická dvojčata – holčičky. Celá naše rodina se má skvěle,“  oznámila výkonná ředitelka Yahoo na twitteru. Na příspěvek během několika minut reagovali osobnosti jako Ellen Pao, bývalý výkonný ředitel společnosti Reddit, a řada dalších s gratulacemi.

Když Marissa nastupovala do společnosti Yahoo v červenci 2012, byla již těhotná se svým prvním synem Macallisterem. Byl to tehdy velký průlom, do té doby žádná velká firma nedala post šéfky těhotné manažerce. Narození holčiček přichází v době, která je pro Mayer složitá. Jak uvedl The Daily Mail, kolují zprávy o tom, že investoři chtějí změny ve společnosti, žádají její revitalizaci a mluví se i o možném odchodu Mayer z čela společnosti. Také na twitteru se najdou příspěvky, které na potíže ve firmě reagují.

Yahoo! ve středu oznámila, že kvůli obavám z vysokých daní upravila plány na rozdělení podniku. Místo toho, jak píše Investičníweb.cz, aby oddělila podíl v čínské společnosti Alibaba Group do samostatného podniku, jak plánovala, převede svůj majetek a závazky kromě podílu v Alibabě na novou firmu.

Nicméně předseda společnosti Maynard Webb ve středu uvedl, že Marissa má ve vedení oporu. V americké televizi CNBC na otázku, zda má Mayer po svém tříletém působení v čele společnosti plnou důvěru, odpověděl: „Rozhodně. Již tři roky mám to potěšení vést firmu s Marissou a ještě nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo tak tvrdě pracuje, je tak inteligentní a tak moc pečuje o ostatní. Proto jí všichni chceme pomoci vrátit této skvělé společnosti věhlas, který jí patří.”

ČTĚTE: MARK ZUCKERBERG MÁ DCERU. SVĚTU I JÍ NAPSAL, ŽE 99 PROCENT AKCIÍ FACEBOOKU VĚNUJE NA DOBROČINNOST

Na začátku prosince se narodilo také jedno z nejslavnějších dětí světa. Zakladatel sociální sítě Facebook a šéf této sociální sítě Mark Zuckerberg oznámil, že má dceru, a zároveň, že 99 procent akcií své sociální sítě plánuje dát na dobročinnost.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Svaz průmyslu chce více působit v oblasti CSR, spolupracovat bude s Byznysem pro společnost

Následující článek

Handicapované necháváme dělat jejich vlastním tempem, firmě se to vyplácí

A. Bednářová

A. Bednářová

Po vystudování Fakulty humanitních studií nyní pokračuje ve studiu žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Již několik let se aktivně pohybuje v neziskovém sektoru, poslední dva roky jako předsedkyně neziskové organizace Genesis.

Zúčastnila se několika mezinárodních seminářů a konferencí na téma neziskového sektoru, zejména lidských práv a ekologie.

Současně působí jako lektorka češtiny pro cizince a aktivně se věnuje tibetské komunitě žijící v České republice, o které napsala i svou bakalářskou práci s názvem Tibeťané v České republice: transnacionální migrace Tibeťanů.

Ráda poslouchá svůj starý gramofon, nejraději The Doors či jazz. Má ráda vůni levandule a svých dětských knih. Nikdy nezapře vášeň k psaní a cestování, jež jí umožňují objevovat svět, a skrze něj i samu sebe.