Odpovědné zálibyOdpovědný životTémataZdravý životní stylŽivotní prostředí

Nekupujte to!

Kosmetika je ošemetná věc, často je v její ceně obsažen jen dobrý pocit z péče o sebe sama, vůně a příjemná chvíle v koupelně. Jestli nemáte na vyhazování, pak si tyto atributy nadělte jinak a následující přípravky nekupujte.

Krémy a gely na celulitidu

Žádný prostředek vstřebávaný kůží nedokáže vyhladit hrbolky celulitidy. Většinou jen obsahují zpevňující látku, která kůži potáhne jakýmsi filmem, případně pomocí mentolu rozproudí krev pod kůží a vás to příjemně brní. Nicméně jediný viditelný vliv na celulitidu má cvičení, omezení alkoholu a bublinkových nápojů a zdravé jídlo. K tomu připojte pravidelnou masáž pokožky lufou nebo kartáčem.

Oční krémy na tmavé kruhy

Tmavé kruhy zakryje jedině líčidlo. Barva, kterou vidíte, je krev prosvítající přes tenkou kůži. Když budete oblast pod očima týrat těžkými krémy, jedině ji vytaháte a kruhy ještě více ztmavnou.

Krémy na krk

Péče o krk je důležitá, ale není potřeba přikupovat speciální krémy. Krk si vždy natřete krémem na obličej, to pro jeho hydrataci stačí. Přidejte jen pravidelný peeling.

Přípravky na zvětšení rtů

Fungují na principu rozproudění krve pod kůží, kterého dosáhnou tím, že ji podráží – mentolem nebo pálivou složkou. Raději rty jen opticky zvětšete neutrálním leskem a úsměvem.

Šampon na roztřepené konečky

Vlasy se snadno poškozují, ale slepit zpátky nikdy nejdou. Ani ty polámané, ani ty roztřepené. Pomůže je jen ostříhat. Raději investujte do kondicionéru, který vyživí pokožku hlavy a nové vlasy budou zdravější, neroztřepené.

Přípravky na strije

Při denním používání jakéhokoliv mastného přípravku je pravděpodobné, že se vám strije zmenší, ale rozhodně nikdy nezmizí. U strijí funguje nejlépe prevence. Jejich nejčastější příčinou je růstový spurt, rychlé ztloustnutí nebo zhubnutí a časté sprchování horkou vodou.

Krémy na ňadra

Ignorujte krémy, které tvrdí, že vaše prsa zvětší, zpevní nebo pozvednou. Místo toho pečujte o jejich pokožku výživnými přípravky a chraňte je před sluncem.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Firemní dobrovolnictví: cesta sbližování ziskového a neziskového sektoru

Následující článek

Sestry slunce: byznys založený na principu Avon ladies pomáhá ženám v Africe podnikat

Lenka Tréglová

Lenka Tréglová

První šéfredaktorka MY89 stála u rozjedu magazínu a pečovala o něj prvního půl roku. Lenka dříve řídila časopisy Dívka a Marianne, byla dlouholetou vedoucí magazínu Ona Dnes. Doma má dvě dcery, dvě kočky a čtyři knihovny.