Byznys pro životCSRDiverzitaKariéraLeadership / mentoringOdpovědné firmyS korporací v zádechTémata

Obrazem ze setkání, na němž se řešilo, jak mít kvalitnější život

Na zatím poslední edukativní snídani, které pořádá platforma Byznys pro společnost, se opět sešli vrcholoví manažeři, aby předali své zkušenosti lidem-zaměstnancům v publiku. Řešili, jak podpořit kvalitu života v práci. Jak nepracovat 24 hodin celý týden, i když můžeme. A jak s tím vším souvisí kultovní sci-fi série Star Trek? Podívejte se do naší fotogalerie.

Stíhám svou každodenní roli ve firmě a doma? Mám kromě nezbytných úkolů čas i na sebe, na věci, které mě naplňují i mimo pracovní a rodinné povinnosti? Slyšet v práci zvolání “Žijeme kvalitní život?”, to nebývalo zvykem.

Firmy, které se letos začaly setkávat na edukativních snídaních, pořádaných tuzemskou nevládní platformou Byznys pro společnost, si tyto otázky kladou. Mimo jiné proto, že jsou si vědomy, že takzvaná diverzita je jedním z “ekonomických motorů” firmy. “Například jeden z průzkumů mezi více než 50 tisíci zaměstnanci v 80 zemích ukázal, že týmy, které mají poměr zhruba 40 a 60 procent žen a mužů, jsou až o 21 procent lepší v ziskovosti,” vysvětluje hmatatelné přínosy podpory rozmanitosti a flexibility ve firmách Pavlína Kalousová z Byznys pro společnost, největší organizace na podporu rozvoje odpovědného, trvale udržitelného podnikání v ČR.

 

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Už je líp. Generace remcalů vymírá a mladí se snaží, říká Dědek z Jablotronu

Následující článek

Průzkum: Osm z deseti uchazečů starších 50 let se setkalo s věkovou diskriminací

Unger Jakub

Unger Jakub

Založil online deník Aktuálně.cz, řídil obsah Centrum Holdings a po spojení firem i redakční transformaci Economia, působil ve vedení Mafra či v představenstvu slovenského Ecopress. Nyní vlastní nezávislé vydavatelství DeadLineMedia a působí v leadership týmu nevládky Byznys pro společnost, hlavní organizace pro rozvoj udržitelného podnikání v ČR a zástupce Česka v CSR Europe.