Byznys pro životCSRDiverzitaKomunityOdpovědné firmyReportingTémataŽivotní prostředí

Plzeňský Prazdroj: téměř sto procent odpadu recyklujeme

Plzeňský Prazdroj vydal novou zprávu o společenské odpovědnosti za uplynulý fiskální rok. Upozorňuje v ní například na fakt, že se mu podařilo v České republice pivo vařit s průměrnou spotřebou 3,11 hektolitru vody na hektolitr piva, což je pětiprocentní zlepšení proti předchozímu roku. I na to, že více než 99 procent odpadu z pivovaru má další využití.

V nové zprávě o odpovědnosti za uplynulý fiskální rok se Plzeňský Prazdroj podrobně věnuje všem oblastem CSR ekologií počínaje, přes přínos komunitám, dialog se stakeholdery, spolupráci s dodavateli, až po rozvíjení diverzity v celé skupině.

ČTĚTE: V SOUTĚŽI TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2015 USPĚLY PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, SKANSKA ČI GALVAMET

Do roku 2020 chce například zvýšit počet žen ve vedení Plzeňského Prazdroje na 32 procent. V současnosti pracuje v nejvyšším vedení firmy 28 procent žen, v roce 2014 to bylo 22 procent.

V CSR zprávě firma také upozorňuje, že parta bednářů Plzeňského Prazdroje jako jedna z mála v celé Evropě zachovává řemeslnou zručnost pivovarských bednářů. Foto: Prazdroj

V CSR zprávě firma také upozorňuje, že parta bednářů Plzeňského Prazdroje jako jedna z mála v celé Evropě zachovává řemeslnou zručnost pivovarských bednářů. Foto: Prazdroj

“Plzeňský Prazdroj se připojil k více než 7 000 evropských zaměstnavatelů a podpisem Evropské charty diverzity se přihlásil k závazku rozvíjet všeobecně tolerantní pracovní prostředí,” uvádí v CSR zprávě generální ředitel Paolo Lanzarotti.

Zajímavosti ze zprávy o udržitelném rozvoji

Recyklace

Z odpadu, který vyprodukují všechny pivovary Plzeňského Prazdroje a jeho obchodně distribuční centra, se recykluje nebo znovu použije téměř 99,1 % z vyprodukovaných zhruba 160 tisíc tun ročně, což představuje zlepšení o 0,04 % oproti předchozímu roku.

ČTĚTE: DO ROKU 2020 POMŮŽEME PŮL MILIONU MALÝCH PODNIKŮ, ŘÍKÁ DRAHOMÍRA MANDÍKOVÁ Z PRAZDROJE

Převážná většina odpadů je podle CSR reportu přírodního charakteru, proto se je snaží firma druhotně využít. Mláto využívá pro zemědělskou výrobu nebo na výrobu zelené energie. Kvasnice a sladovnický odpad se využívají jako krmivo. Čistírenské kaly se zase přimíchávají jako hnojivo do půdy. Odpadní filtrační křemelina se využívá k zaorání a zlehčování půdy pro rekultivovaná území.

Podpora regionů

19 857 618 korun Prazdroj věnoval v uplynulém fiskálním období na podporu a rozvoj regionů.

Podpora turistiky

Prohlídková trasa Pilsner Urquell se umístila již potřetí za sebou mezi nejlepšími destinacemi na stránkách největšího cestovatelského portálu TripAdvisor.com. Podařilo se obhájit Certificate of Excellence, a tím se pivovar zařadil mezi 10 %  nejlépe hodnocených turistických destinací na celém světě v konkurenci více než 150 milionů recenzí a hodnocení cestovatelů.

Tři litry vody na litr piva

Spotřeba vody ve fiskálním roce 2014–2015 činila 3,11 hektolitru vody na hektolitr piva, což znamená, že se podařilo spotřebu oproti minulému roku snížit o 0,17 hektolitru. Měrná spotřeba se snížila ve všech pivovarech. Plánované cíle byly překročeny ve všech třech pivovarech. V Plzni o 9 %, Velkých Popovicích o více než 3 % a v ­Radegastu o téměř 3 %.

ČTĚTE: VIDEOREPORTÁŽ: PROČ DOBRÝ HOSTINSKÝ DĚTEM PIVO NIKDY NENALEJE

Celou zprávu o společenské odpovědnosti najdete ZDE.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Komentář Lenky Mrázové: Práce s cizinci = věc možná

Následující článek

Ekologické bydlení: Voda z pračky neodteče do kanálu, v novém domě ji znovu využijí

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.