CharitaCSRDiverzitaNeziskový světTémataZahraniční inspirace

Podobně jako Zuckerberg i Sheryl Sandberg věnovala akcie Facebooku na charitu

Provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandberg darovala akcie firmy v hodnotě zhruba 31 milionů dolaru na charitu. Informoval o tom portál recode.net. Většina peněz by měla podpořit organizace, které pomáhají prosadit se ženám na trhu práce, peníze dostanou ale také vzdělávací instituce a neziskovky, které bojují proti chudobě.

Podle dokumentu americké komise pro cenné papíry, který byl zveřejněn tento týden, darovala provozní ředitelka Facebooku a jedna z nejmocnějších že světa byznysu Sheryl Sandberg v listopadu 290 tisíc akcií firmy v tržní hodnotě kolem 31 milionů dolarů na dobročinné účely. Informaci přinesl portál recode.net.

ČTĚTE: VDOVA PO JOBSOVI VĚNOVALA 50 MILIONŮ DOLARŮ NA PROMĚNU STŘEDNÍCH ŠKOL

Akcie byly technicky převedeny na Filantropický fond Sheryl Sandberg (Sheryl Sandberg Philanthropy Fund), který bude akcie spravovat, ale umožní manažerce, aby určovala, jakým charitativním organizacím peníze půjdou. Většina z 31 milionů dolarů pomůže posílit postavení žen ve společnosti a na trhu práce.

Sandbergová před třemi lety vydala knihu Lean In neboli Opřete se do toho, která se stala inspirací pro miliony žen po celém světě, které chtějí kariérně růst. V českém vydání předmluvu ke knize napsala výrazná osobnost českého byznysu, bývalá generální ředitelka NN pojišťovny Renata Mrázová, která od loňská řídí HR pro celou pojišťovací skupinu.

„Svět byl lepší, kdyby polovinu firem a států řídily ženy a kdyby polovinu domácností řídili muži,“ napsala v knize Sandberg. Hnutí Lean In, které po knize vzniklo, funguje po celém světě včetně České republiky. Provozní ředitelka největší sociální sítě je velmi podporuje.

Peníze z  akcií ale připadnou také vzdělávacím organizacím a půjdou rovněž na boj proti chudobě.

Také šéf Facebooku Mark Zuckerberg a jeho žena Priscilla Chan na začátku prosince po narození dcery Max oznámili, že založili novou nadaci, do které vloží 99 procent akcií Markovy sociální sítě. Akcie, které se do nadace vloží, mají podle Zuckerberga v současnosti hodnotu asi 45 miliard dolarů, což je více než bilion korun.

ČTĚTE: A KDY SE OBJEVÍ ČESKÝ ZUCKERBERG?

Sandberg, která vychovává dvě děti, manžela ztratila loni. Ve své práci a podpoře žen ale nepřestala pokračovat. Jen na Facebooku má její stránka více než 1,8 milionu fanoušků. A v záhlaví fotografii Sheryl s jejím mužem.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Letos pojedeme s dětmi a Českou filharmonií koncertovat na Šluknovsko, říká Ida Kelarová

Následující článek

V Otrokovicích otevřou potravinou banku, první na Zlínsku

Redakce MY89.cz

Redakce MY89.cz

Česko má jednu specifickou generaci, která se nedefinuje věkem, ale zkušeností. MY všichni žijeme od roku 1989 nový život a pořád se něco učíme. Víme, nebo alespoň tušíme, že kvalitní život neleží ani v bohatství ani ve věčném mládí, ale v rozumném přístupu ke kariéře, soukromí, zdraví, výchově dětí i přírodě. Právě o tom na MY89.cz píšeme.