KomunityOdpovědný životTémataZdravý životní styl

Seriál Pes ve městě – 3. díl: Psí luxus

Ať už se nám to zdá jakkoliv bláznivé, mnozí chovatelé utrácejí za své psí miláčky horentní sumy. Raději sami sobě utrhnou “od pusy”, aby mohli svému psovi dopřát dostatečný luxus.

Zimní bunda za sedmnáct set, náhrdelník za pětistovku, kondicionér za tři sta šedesát… Nemluvím o nákupu pro ženu – člověka, ale pro ženu – psa. “Zatím nemáme děti, a tak se realizujeme v našich dvou yorkšířích slečnách. Nechci na nich šetřit, když vidím, že jim to sluší a zároveň prospěje,” svěřila se mi mladá žena nakupující dvě luxusní psí kombinézy, za které dohromady zaplatila přes tři tisíce. “V poslední době se hodně prodávají psí kozačky, brýle, šperky, ale i umělá psí milenka. I když jsou to na první pohled tak trochu rebelie, mají své opodstatnění,” říká Daniela Duchková, majitelka luxusního obchodu pro psy Rebel Dog. Její slova doplňuje Lenka Vacková, provozovatelka butiku a lázní pro psy v Nižboru: “Lidé za psy hodně utrácejí hlavně při významných dnech, jako jsou svatby, Valentýn nebo Vánoce.”

LÁZNĚ PRO PSY

Před oslavou významného dne se ale musí pes dát do gala. Vykoupat, učesat, nabarvit srst a nalakovat drápky. Nejde o žert. I tuhle službu lidé, respektive psi, využívají. “V zahraničí je to běžná věc. U nás jsme za blázny, ale i lakování drápků, které lidé nechávají svým psům dělat často jen tak z recese, má svoje opodstatnění. Vhodný lak zpevňuje drápy, předchází jejich třepení a zatáčení,” vysvětluje Lenka Vacková. A jak je to s tím barvením srsti? “Zrovna tak jako člověk ztrácí barvu vlasů, i pes ztrácí barvu srsti. Stářím, UV zářením a podobně. Barvením mu srst oživíme a pejsek vypadá mladší. Pomáhají i speciální masky na srst.” Nejvíc však kromě běžného ošetření srsti frčí masáže. “Oblíbené jsou masáže mořskou vodou a aroma oleji. Zrovna tak jako lidem, i psům dělají dobře. Zklidní se, odpočinou si a jsou spokojení,” dodává Lenka Vacková.

UŽ MÁTE DORT?

Pes je vykoupaný, navoněný, namasírovaný, oblečený a může se vrhnout do víru oslav. Teď ještě chybí dort. V dnešní době seženete i speciální psí. Nic sladkého. Základ tvoří celozrnná mouka, maso a krém bývá z tvarohu nebo sýra. Přizdobí se ovocem, zeleninou, nebo psími sušenkami. “Veškeré suroviny jsou přírodní. Nepoužíváme žádná dochucovadla, cukry, žádná umělá barviva nebo konzervanty. Chuť hovězího masa dodá skutečné hovězí, barvíme buď karobem nebo šťávou z červené řepy. Mouku kupujeme ve zdravé výživě a výhradně celozrnnou. Pokud má pejsek alergii na lepek, použijeme kukuřičnou mouku. Zákazník nám řekne, co pes nesmí a my upravíme recepturu,” říká Milena Mirvaldová, spolumajitelka První Pražské Pekárny Pro Psy. Jestli byste čekali, že všechny tyhle služby využívají výhradně celebrity, mýlili byste se. V převážné většině jsou to milovníci psů, kteří jim tu a tam chtějí dopřát nějakou specialitu. Ať už při výročí, narozeninách nebo při svatebním obřadu. “Připravovali jsme kopii svatebního dortu. Slečna chtěla, aby její pes měl stejný dort jako ona. K tomu jsme pekli i psí svatební koláčky. Náplň byla z hovězího a sušených švestek. Drobenku tvořil sýr. A jak mu to chutnalo!” dodává Milena Mirvaldová.

Kde hledat:

http://psi-salon.eu/

http://obchodpropsy.cz/

www.rebeldog.cz

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Etická kultura v obchodním světě - o strachu z mocných a proč je nutné ho překonat

Následující článek

BĚŽTE NA POMOC: CHARITATIVNÍ ZÁVODY PRO DVOJNÁSOBNĚ DOBRÝ POCIT

Michala Jendruchová

Michala Jendruchová

Vystudovala herectví, ale na prknech se po studiích objevila jen jednou, v roli figuríny :-) Cesta ji zavedla do médií. Začínala v rádiu jako zprávařka, točila reportáže pro TV Prima, pracovala v Mf i v ženských časopisech. Momentálně pracuje jako redaktorka na veterině a k tomu si externě tu a tam napíše reportáž, rozhovor nebo fejeton. Neutuchajícím zdrojem námětů jí je její mourovatá kočka. Je autorkou knihy o boji s anorexií Už je to za mnou.