CSRNeziskový světSociální podnikySoutěže / AnketyTémata

Sociální inovátoři, hlaste se do soutěže SozialMarie

Mezinárodní soutěž SozialMarie už podvanácté letos v květnu ocení patnáct projektů ze střední a východní Evropy, které nabízejí unikátní řešení sociálních problémů. Kromě finanční odměny 54 tisíc eur získají projekty a jejich tvůrci také mediální zviditelnění své práce. Sociální inovátoři se mohou do soutěže hlásit do 26. ledna. Patronem jednoho z budoucích českých laureátů soutěže bude pak po celý rok bývalý generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka.

SozialMarie oceňuje od roku 2005 každoročně vynikající projekty z oblasti sociálních inovací. Našla si již své místo nejen v Rakousku, Maďarsku a České republice, ale je dobře známa také na Slovensku, ve Slovinsku, v Polsku i Chorvatsku. Neziskové organizace, školy, sociální podniky, ale i firmy se mohou hlásit do soutěže do 26. ledna. Zájemci najdou na webu soutěže vedle samotného formuláře také veškeré informace k podmínkám účasti, stejně tak jako kritéria hodnocení.

Rakouská nadace Unruhe neboli Neklid v květnu ve Vídni ocení už podvanácté patnáct výjimečných projektů z oblasti sociálních inovací. Vedle finanční odměny v celkové výši 54 tisíc eur nabízí zviditelnění projektů, které inovativním způsobem reagují na společenské výzvy. Tři hlavní projekty si rozdělí finanční odměnu v rozmezí od pěti do patnácti tisíc eur. Dalších dvanáct projektů získá částku dva tisíce eur.

“Patronem jednoho z budoucích laureátů soutěže z České republiky se letos stane bývalý generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka,” uvedla Madlen Kordová, která se stará o propagaci soutěže v Česku. Přebírá žezlo od šéfa Linetu Zbyňka Frolíka, kterého loni nejvíce zaujala Férová škola zaměřená na inkluzi dětí.

V loňském ročníku soutěže pro novátorské sociální projekty uspělo patnáct programů, z Česka čtyři. Pět tisíc eur a celkové třetí místo ze všech zemí získal projekt Změna, call centrum, v němž pracují vězni. Oceněny byly rovněž projekty Sociální kliniky, Kuchařek bez domova a Férové školy, které získaly dva tisíce eur.

ČTĚTE: SOCIÁLNÍ BYZNYS, KTERÝ MÁ SMYSL. V HOTELU MAGDAS SE O HOSTY STARAJÍ UPRCHLÍCI

Loni odborná porota složená z ekonomů a sociálních inovátorů hodnotila více než tři stovky programů ze střední a východní Evropy, na padesát projektů vyslali do soutěže Češi.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Komentář Pavlíny Kalousové: I am very optimistic

Následující článek

Nové projekty: Co letos firmy chystají v oblasti CSR neboli odpovědného podnikání

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.