DiverzitaGenderKariéraLeadership / mentoringTémata

Staňte se mentee v programu Equilibrium a posuňte se v kariéře. Zdarma

Britská obchodní komora v České republice otevírá již šestý ročník Equilibria, úspěšného mentoringového programu pro ženy. Unikátní program pod patronátem britské velvyslankyně Jan Thompson je zdarma otevřen ženám v seniorních manažerských pozicích, které jsou odhodlány k dalšímu profesnímu i osobnímu růstu. Mentee i mentoři se mohou hlásit do konce února, roční cyklus mentoringových setkání spustí komora na konci března.

Do 29. února se manažerky v seniorních pozicích mohou na stránkách Britské obchodní komory hlásit do mentoringového programu Equilibrium, jehož generálním partnerem je Česká spořitelna. Trvá rok, je zdarma a individuální setkávání s osobnostmi tuzemského byznysu pomáhají ženám v kariérním rozvoji.

ČTĚTE: NORSKÝ GENDEROVÝ PARADOX A NOVÁ CESTA K DIVERZITĚ

Do programu se do role mentorů v minulém ročníku zapojily české i zahraniční osobnosti z podnikatelského i korporátního prostředí jako například generální ředitel Vodafone Balesh Sharma, generální ředitelka Mary Kay pro Českou a Slovenskou republiku Barbora Chuecos a další.

Equilibrium propojuje profesionály z českého obchodního prostředí napříč všemi sektory a talentované ženy, které se v budoucnu postaví do čela firem a představenstev. Mentoři v průběhu celého roku dohlížejí na kariérní růst svých „žaček“ a pomáhají jim přiblížit se k naplnění jejich ambicí. Kromě individuálních setkání se konají v rámci celého roku formální i neformální setkání účastnic.

“Britská obchodní komora se snaží o podporu diverzity českého podnikatelského prostředí. Věřím, že se díky našemu programu daří povzbuzovat ambice talentovaných manažerek a vznikla výjimečná platforma pro sdílení zkušeností,” vyjádřila se k významu programu ředitelka Britské obchodní komory v Praze Marcela Roche.

Přestože ženy neustále dokazují, že se v byznysu zvládnou uplatnit, mají v české společnosti stále o něco obtížnější pozici než jejich mužské protějšky. Program Equilibrium nepochybně přispěje k pozitivním změnám.

Nejstarším z mentoringových projektů v Česku je program Odyssey, který vznikl před šesti lety na popud tehdejší generální ředitelky společnosti Vodafone ČR Muriel Anton. Nejen vysoké manažerky, ale všechny ženy, které si chtějí mentoring vyzkoušet, mohou využít také akci Equal Pay Day, který pořádá nezisková organizace Business & Professional Women 18. a 19. března. Mentoring spustilo loni také hnutí Minerva 21, které založila uznávaná personalistka Rostya Gordon-Smith. Poradenství zdarma pro začínající podnikatelky zase nabízí poradenská firma EY v Hodině s EY.

Zatímco v odvětvích, jako jsou reality, obchod, pohostinství, vzdělávací instituce, je v dozorčích radách akciových společností více než 38 procent žen, v energetice, těžařském průmyslu či vodárenství je to v průměru o deset procent méně. A více než čtyřicet procent tuzemských finančních institucí nemá ani jednu ženu ve statutárních orgánech.

ČTĚTE: 10 RAD OD TOP MANAŽEREK, JAK SLADIT KARIÉRU A OSOBNÍ ŽIVOT

A to přesto, že téměř pětačtyřicet procent ekonomicky aktivních Čechů jsou ženy, více než polovinu absolventů vysokých škol tvoří právě ženy. A ženy mají také vliv na více než sedmdesát procent spotřebitelských rozhodnutí. Vyplývá to z loňského Indexu zastoupení žen ve vedení, který pod hlavičkou evropské Charty diverzity sestavila nevládní platforma společenské odpovědnosti Byznys pro společnost. Zmapovala 27 tisíc akciových společností a 414 tisíc společností s ručením omezeným, zároveň sledovala samostatně skupinu TOP 250 největších firem podle obratu.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Do projektů společenské odpovědnosti investují i letos firmy desítky milionů korun

Následující článek

Blog Martiny Břeňové: Může hospicový obchod vydělat za rok přes milion dolarů? Na Novém Zélandu ano

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.