CSRDiverzitaFiremní dobrovolnictvíKariéraNa vlastní trikoTémataVzdělávání pro život

Startuje Hodina s EY. Začínající podnikatelky získají poradenství zdarma

Na začátku je zajímavý nápad, ale chybí zkušenosti, které jsou pro podnikání potřeba. A právě rady a odbornou pomoc mohou začínající podnikatelky získat díky novému projektu poradenské společnosti EY. Projekt Hodina s EY startuje právě v listopadu.

Počet Češek, které vlastní firmu, za poslední roky prudce roste. Třiačtyřicet procent všech zakladatelů nových firem v posledních šesti letech jsou ženy. Od roku 2013 do roku 2014 na tuzemském trhu přibylo až 19 tisíc nových podnikatelek.

Řídící partnerka EY Magdalena Souček. Foto: archiv EY

Řídící partnerka EY Magdalena Souček. Foto: archiv EY

ČTĚTE: DOSTALI JSTE JIŽ POZVÁNKU OD STÁTU: ŽENY VÍTÁNY, PROTOŽE JE ROK 2015?

„Trendu zvyšování počtu podnikatelek v České republice fandíme,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Je přesvědčena, že ženy svým přístupem kultivují a obohacují podnikatelské prostředí a dokáží často velmi dobře skloubit pracovní a rodinný život.

„Budeme jim dávat praktické rady, které denně využijí ve svém byznysu. Dává nám to mnohem větší smysl, než hodiny motivačních programů. S projektem Hodina s EY navíc navazujeme na naši celosvětovou aktivitu na podporu žen v byznysu Women. Fast Forward,“ vysvětluje.

Hodina s EY je projekt, který pomůže nastartovat byznys začínajícím podnikatelkám. Ilustrační foto: Shutterstock

Hodina s EY je projekt, který pomůže nastartovat byznys začínajícím podnikatelkám. Ilustrační foto: Shutterstock

Projekt Hodina s EY, do kterého se zájemkyně mohou hlásit prostřednictvím webové stránky, chce dlouhodobě pomáhat kultivovat české podnikatelské prostředí prostřednictvím podpory vybraných komunit.

Na začátku se zaměří na ženy a jejich rozjezd podnikání. Odborníci poradenské firmy se jim budou zdarma věnovat prostřednictvím odborné praktické konzultace na zvolené téma.

Podnikatelky mohou získat cenné rady, jak vytvořit kvalitní podnikatelský plán. Ale také jak získat investory, řídit obchod, porozumět zákazníkům a nastavit správnou marketingovou a prodejní strategii. Dalšími oblastmi poradenství je nastavení a spuštění vlastního webu či vytvoření systému hodnocení zaměstnanců.

„Každý z našeho týmu  může aktivně podpořit podnikatelské prostředí a pomoci podnikatelkám v začátcích. Tím, co nejlépe umíme – poradenstvím. Dáváme proto zdarma k dispozici náš čas a znalosti, které mohou začínající podnikatelky využít ke konzultaci. Zaměřujeme se nejen na koučink, ale naprosto praktické rady jak na podnikatelský plán, jak pracovat s týmem, řídit obchod či finance,“ vysvětluje Josef Severa, partner oddělení podnikového poradenství.

ČTĚTE: INDEX ŽEN VE VEDENÍ: NEJMÉNĚ ŽEN VE FIRMÁCH V ČESKU JE VE STAVEBNICTVÍ A FINANCÍCH, NEJVÍCE V OBCHODĚ

Stačí, když si zájemkyně na webu vybere konkrétního odborníka na danou oblast a domluví si s ním termín schůzky. V případě, že nenajdou odborníka na oblast, kterou potřebují, mohou napsat email s požadavkem.

Co čekat od Hodiny s EY

Byznys plán a hodnocení rizik

Chcete si ověřit, jestli je váš podnikatelský záměr reálný a životaschopný? Hledáte investory nebo společníky? Potřebujete informovat své obchodní partnery nebo banky? Ověřte záměr při sestavení podnikatelského plánu.

V EY vám pomohou ujasnit si kroky, které máte učinit v jednotlivých oblastech. Proberou s vámi základní finanční ukazatele. Prověří, jak máte ošetřena základní rizika.

Koučink a mentoring

Potřebujete si utřídit vaše záměry a myšlenky? Najít v sobě odpovědi na otázky typu proč…? Nebo jen probrat vaše postupy se zkušenými manažery? Využijte hodiny s odborníky na přemýšlení nad libovolným byznys tématem.

Marketing a obchod

Víte, kdo jsou vaši zákazníci? Víte, co chtějí? Jak s nimi budete komunikovat? Jaké kanály využijete? Znáte základní pravidla online marketingu? Využíváte sociální sítě? Potřebujete vytvořit web?

Máte jasno v tom, jak budete se zákazníky pracovat? Jaký je váš styl obchodování? Jak řídíte příležitosti a cash-flow? Vytěžujete dostatečně vaše obchodní příležitosti? Jaké nástroje k řízení využíváte? Jak se orientujete ve světě IT nástrojů? V rámci hodiny vás posunou odborníci správným směrem.

ČTĚTE: DITA PŘIKRYLOVÁ: CZECHITAS UŽ NEJEN ŠKOLÍ, ALE HLEDAJÍ HOLKÁM V IT I PRÁCI. A ÚSPĚŠNĚ

Personální procesy

Nefunguje vám komunikace v týmu? Máte správné nastavený systém odměňování? Jak motivujete svoje zaměstnance? Nevíte si rady s náborem? Poraďte se s odborníky na práci s lidmi.

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Lenka Čábelová: Život je příběh. Ale kdo ho píše?

Následující článek

Celé hračkářství koupila filantropka z New Yorku. Děti bez domova budou mít Vánoce

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.