CharitaCSR

Tereza Maxová se potkala s maminkami, kterým její nadace pomáhá

Děti i Tereza Maxová si Den dětí opravdu užily; foto Vendula Mlejnská

Děti i Tereza Maxová si Den dětí opravdu užily; foto Vendula Mlejnská

Služby  azylových domů vyhledá každý rok stále více matek s dětmi, které se dostaly do velmi tíživé životní situace. Pomoc šitou na míru těmto ženám už třetím rokem nabízí projekt MADE BY. Dává jim nejen vzdělání v oblasti finanční gramotnosti, ale pomáhá jim také zvýšit šance na uplatnění se na trhu práce. Nově se projekt rozšiřuje do dalších tří azylových domů v České republice. Celkem tedy probíhá v pěti azylových domech pro matky s dětmi. Tereza Maxová oslavila Den dětí s maminkami a dětmi v pražské ZOO. Dárky dětem přinesly i další známé osobnosti.

Rok od roku přibývá matek, které vyhledají pomoc azylového domu. Z 82 % se jedná o ženy samoživitelky, které mají na starost děti do 15 let. V důsledku životních událostí se ocitají v situaci, kdy nemají dostatek peněz na vlastní bydlení a náklady spojené s péčí o sebe a dítě. „Důvodů, proč se matky do finančních problémů a potažmo do azylových domů dostávají, je více. Kromě nedostatku financí způsobeného výpadkem příjmu a nedostatečnou možností opory v okolí je to také domácí násilí, kdy ženy v azylových domech nachází úkryt před útočníky a právě z nedostatku financí na jiný způsob ubytování volí tuto možnost,“ uvedla Karolína Wankovská, v uplynulých dvou ročnících vedoucí azylového domu v Oseku, nyní supervizorka projektu.

Tereza Maxová s dětmi v ZOO Praha; foto Vendula Mlejnská

Tereza Maxová s dětmi v ZOO Praha; foto Vendula Mlejnská

 

Pomoc těmto matkám už třetím rokem nabízí projekt MADE BY, který realizuje Nadace Terezy Maxové dětem a Citi Foundation ve spolupráci se spolkem  Otevřená budoucnost. Projekt zajišťuje pravidelné vzdělávání ve finanční gramotnosti a dává maminkám právní povědomí o nejrůznějších situacích, na které je třeba si dát pozor, včetně návodu a doporučení, jak se jim vyvarovat. Zároveň je kladen důraz na nalezení cesty uplatnění na trh práce. „Postavit se opět na vlastní nohy a začít znovu, je snem mnohých maminek v azylových domech. Proto, zvýšíme-li jim, mimo podporu v době jejich pobytu v azylovém domě, i šance při vstupu na trh práce, pak usnadníme tento proces jejich návratu do samostatného života. A to je našim sledovaným cílem,“ uvedla Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem.

V minulých letech projekt probíhal v azylových domech v Oseku a Vsetíně. Od letošního roku je rozšířen na další tři azylové domy.

Do projektu MADE BY jsou v současné době zapojeny azylové domy v Oseku, Roudnici nad Labem, Lovosicích, Vsetíně a Teplicích.

 

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Špičky protonové terapie se sjely do Prahy

Následující článek

Virtuální muzeum Gulag Online otevřelo své brány

Redakce MY89.cz

Redakce MY89.cz

Česko má jednu specifickou generaci, která se nedefinuje věkem, ale zkušeností. MY všichni žijeme od roku 1989 nový život a pořád se něco učíme. Víme, nebo alespoň tušíme, že kvalitní život neleží ani v bohatství ani ve věčném mládí, ale v rozumném přístupu ke kariéře, soukromí, zdraví, výchově dětí i přírodě. Právě o tom na MY89.cz píšeme.