Byznys pro životCSROdpovědná rodinaOdpovědné firmyOdpovědný životTémataZdravý životní styl

Videoreportáž: Proč dobrý hostinský dětem pivo nikdy nenaleje

Jen jeden člověk z deseti je podle zjištění společnosti Plzeňský Prazdroj, která nedávno získala zlatý certifikát jako TOP Odpovědná velká firma, ochotný zasáhnout, když vidí, jak mladiství konzumují alkohol. Jejich projekt Respektuj 18, který vysvětluje prodejcům alkoholu a hostinským, že dětem se prostě nenalévá, do praxe přirozeně uvádí i vicemistr světa v čepování piva Jaroslav Učík z Vrchlabí. Podívejte se na videoreportáž.

“Jsme rádi, že při letošním průzkumu, jak v Plzni funguje projekt Respektuj 18, který vysvětluje, proč je důležité nikdy nenalévat alkohol dětem a mladistvým, zná a podporuje už pětapadesát procent lidí,” říká Drahomíra Mandíková, členka představenstva společnosti Plzeňský Prazdroj, která si v říjnu odnesla ze soutěže TOP Odpovědná firma zlatý certifikát za společenskou odpovědnost. Upozorňuje ale na zjištění, že v Česku stále platí, že jen jeden z deseti dospělých zasáhne, když vidí, jak mladí lidé pijí alkohol.

ČTĚTE: V SOUTĚŽI TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2015 USPĚLY PLZEŇSKÝ PRAZDROJ, SKANSKA ČI GALVAMET

Jedním z přirozených podporovatelů projektů je i hospodský a vicemistr světa v čepování piva Jaroslav Učík z Vrchlabí. Sám má mnohaleté zkušenosti s tím, že na objednávku mladistvého je třeba reagovat s úsměvem a přinést mu načepovanou limonádu. “Ti lidé pak za dva, tři roky, když dospějí, přijdou a poděkujou, že jsem je v pití nepodporoval a já jim pak jako dospělým rád skvělé pivo natočím,” říká Učík.

Reportáž z Tankovny U Učíků najdete ZDE i s bohatou fotogalerií.

Podívejte se na video Radana Šprongla,
proč dobrý hospodský dětem a mladistvým nikdy nenaleje

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Řetězec Morrisons daruje charitě potraviny, které už nemůže prodávat. Podobné úmysly má v celé Evropě i Tesco

Následující článek

Dita Přikrylová: Czechitas už nejen školí, ale hledají holkám v IT i práci. A úspěšně

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.