TémataZdravý životní styl

Za jak dlouho můžete jít po zkrášlovacích procedurách cvičit?

Dodržujete pravidelný harmonogram svých zkrášlovacích aktivit, ať už jde o depilaci, pedikúru, ošetření obličeje nebo kadeřníka? Pokud půjdete hned po zákroku do fitka nebo si zaběhat, výsledek procedur vám nevydrží dlouho.

Při cvičení se zcela samozřejmě potíme, takže pot při kontaktu s naší pokožkou vytváří směsici špíny a bakterií, které mohou opravdu zničit vše, co jste předtím někde v salónu krásy budovali. Jak postupovat, abyste výsledný efekt procedur prodloužili?

Laserová depilace

Na rozdíl od klasického holení a odstranění chloupků voskem, laserová depilace zajistí trvalejší efekt. Ovšem ani po absolvování téhle procedury nechoďte tentýž den cvičit, protože pokožka je mnohem náchylnější k infekci způsobené nečistotami, potem a bakteriemi. „Počkejte aspoň 24 hodin, než půjdete sportovat. Pleť by si měla odpočinout, takže ji ušetřete tření a tepla,“ radí estetická dermatoložka Adriana Martino z New Yorku.

Odstranění chloupků v tříslech

Zvláště v letních měsících je tahle procedura populární, jenže v těchto místech je naše pokožka velmi citlivá. Pokud patříte k těm, kterým naskáčou červené svědící a pálící flíčky, rozhodně byste měli počkat 24-48 hodin, než si obléknete cyklistické šortky nebo běžecké kalhoty. „Tření a pot dráždí kůži, takže jste náchylnější k infekci. V případě brazilské depilace, při které se kompletně odstraní chloupky, byste měla být ještě opatrnější. Chcete-li urychlit proces hojení, použijte chlazení třeba se sáčky s ledem nebo aloe gel, čímž snížíte otok,“ radí kosmetička Holly Green.

Ošetření pleti

Celkové kosmetické ošetření vašeho obličeje sice dokáže omladit a rozzářit, na druhou stranu je to zákrok, po kterém byste si měla dát aspoň menší pauzu. Tohle ošetření totiž zahrnuje odlíčení, peeling, povrchové nebo hloubkové čištění, úpravu obočí, tonizaci, nanášení masky a masáž. Pokud hned ten den půjdete cvičit, dojde k podráždění pokožky, což bude nepříjemné. Počkejte aspoň 24 hodin, aby se pokožka zregenerovala. Jestli jste absolvovala mikrodermabrazi (vychází z principu mechanického peelingu aplikačními koncovkami pokrytými diamantovou drtí, která obrušuje unavenou vrstvu kůže, čistí a oživuje ji), pak je dobré počkat aspoň 48 hodin, než vyrazíte do posilovny.

Vlasová péče

Seděla jste dvě hodiny u kadeřnice a vypadáte tak, že byste mohla vyrazit na promenádu po červeném koberci? Tam můžete bez obav, ovšem do fitka nebo plaveckého bazénu nikoli. Jakékoli cvičení by zničilo váš pracně vytvořený účes. Začněte jen lehkým kardio cvičením a intenzivnímu tréninku se věnujte až další den a použijte třeba bavlněnou savou čelenku, která zachytí přebytečný pot.

Pedikúra

Dokonce i po pedikúře byste si měla dát se cvičením na chvíli pohov. Zejména tehdy, pokud vám pedikérka nalakuje i nehty na nohách. Lak musí pořádně zaschnout, aby vám nezůstaly na botách nebo ponožkách barevné šmouhy.

 

 

 

 

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Palmový olej – nejezte to, nepijte to, nepoužívejte to

Následující článek

Soutěž o 1 voucher pro 2 osoby do restaurace Babiččina zahrada

Ivana Ašenbrenerová

Ivana Ašenbrenerová

Pracovala v Mladém světě, v časopise Maminka či Marianne.cz. Je autorkou knihy Co dělat, když dítě, spoluautorkou knihy Aromaterapie v životě ženy a Velké knihy o mateřství. Zajímá se o zdravý životní styl, alternativní medicínu, psychologii a vše, co je mezi nebem a zemí. Jako typický Blíženec ráda mluví, směje se a bez humoru si neumí představit život. Nejraději relaxuje při čtení, hudbě, vaření, na kole nebo s kamarádkami. Má tři syny, díky kterým každý den zjišťuje, že mateřství je úžasné dobrodružství, které nikdy nekončí.