Byznys pro životDiverzitaEditorský výběrKariéraOdpovědné personálieS korporací v zádechTémata

Zuzana Železníková je novou generální ředitelkou společnosti Heineken Česká republika

Zuzana Železníková se stala novou generální ředitelkou společnosti Heineken Česká republika. V minulosti v rámci společnosti Heineken působila na obchodních a marketingových pozicích na Slovensku, ve funkci generální ředitelky pak v Libanonu a Tunisku. Dosavadní ředitel Erik Hamel bude řídit pivovarnickou společnost ve Švýcarsku.

Třetí největší pivovarnickou společnost v Česku vede nově generální ředitelka. Zuzana Železníková zahájila svou kariéru ve slovenské společnosti Heineken v roce 1996. Začínala jako manažerka prodeje, prošla různými seniorskými pozicemi v obchodě, marketingu a distribuci. V roce 2007 byla z pozice komerční ředitelky jmenována generální ředitelkou společnosti Brasserie Almaza v Libanonu.

Generální ředitelka Heineken Česká republika Zuzana Železníková. Foto: Heineken

Generální ředitelka Heineken Česká republika Zuzana Železníková. Foto: Heineken

Stala se tak jednou z pouhých tří generálních ředitelek zastávajících tento nejvyšší post v jednotlivých zemích. Heineken přitom působí ve zhruba 170 zemích světa, pozice generálního ředitele je ve všech ostatních případech reprezentována muži. Koncem roku 2010 převzala vedení pobočky v Tunisku.

„Dovedu vést kulturně odlišné země jako Libanon a Tunisko, které jsem zároveň brala i jako obrovskou příležitost a nesmírné ocenění mé dosavadní práce. Byla to nejen profesní, ale především osobní výzva a jsem hrdá, že jsem ji úspěšně zvládla,“ konstatovala Železníková. Během působení na uvedených postech úspěšně vyřešila řadu krizových situací a řídila reorganizaci společnosti. Iniciovala dále nový přístup k portfoliu a programy na úsporu nákladů. Dařilo se jí tak společnost přizpůsobovat měnícímu se podnikatelskému prostředí.

V České republice hodlá nová generální ředitelka navázat na velmi dobré výsledky svého předchůdce z posledních let, rozvíjet schopnosti celého týmu a výsledky dále zlepšovat. “Jsem poctěna možností vést Heineken Česká republika. Pivní trh i kultura jsou zcela unikátní. Čeká mě práce v jiném prostředí oproti předcházejícím letům. Moc se na ni těším,“ uvedla Zuzana Železníková.

Odcházející generální ředitel Erik Jan Hamel v českém Heinekenu pracoval od roku 2007, nejprve jako finanční a posléze generální ředitel. „Tuto zemi jsem si během svého působení zamiloval a český pivní trh považuji za něco úžasného, nicméně v mém životě nastal čas po osmi letech v Čechách přijmout novou výzvu,“ konstatoval Erik Hamel. Jeho dalším působištěm se tak stane Švýcarsko.

ČTĚTE: ČESKÁ SPOŘITELNA BUDE MÍT V PŘEDSTAVENSTVU PRVNÍ ŽENU

Ženy ve vedení jsou v pivovarnické branži stále v menšině. Generální ředitelku má pouze Heineken. Jednička na českém trhu Plzeňský Prazdroj má v představenstvu firmy dvě ženy, Drahomíra Mandíková vede komunikaci a CSR, Britka Catherine Sinclair má na starosti HR. Dvě jednatelky mají také Pivovary Staropramen, a to Editu Šilhánovou a Lucii Cahlíkovou. Národní podnik Budějovický Budvar nemá ve vedení ani jednu ženu, dvě jsou v dozorčí radě,

Sdílet článekShare on FacebookTweet about this on Twitter
Předchozí článek

Šéf společnosti Tesco Lewis stojí v čele 30 "šampiónů", kteří zatočí s plýtváním potravinami

Následující článek

Pouze 43 procent největších firem v Česku zveřejňuje informace o společenské odpovědnosti

Petra Horáková

Petra Horáková

Petra Horáková se dlouhodobě věnuje tématu odpovědného podnikání. Byla u startu pravidelných příloh Hospodářských novin věnovaných oblasti CSR, účastní se i odborných konferencí a diskusí. Čtyři roky se věnovala projektu TOP 25 žen českého byznysu. Petra začínala svou novinářskou dráhu v polovině 90. let jako redaktorka ostravské přílohy deníku MF DNES.